Варна<+> 03.03.2024 18:25 Снимка: ДНЕС+
Трети март: Празникът във Варна и участието на варненци на Шипка в снимки
Варна тържествено отбеляза 146-ата годишнина от Освобождението
Програмата на празничния 3 март започна на площад „Св. Св. Кирил и Методий“, където бяха издигнати националното знаме, флагът на Европейския съюз и флагът на Община Варна. След церемонията представителните части на Варненския гарнизон преминаха в тържествен марш.

На събитието присъстваха народни представители от Варненска област, областният управител проф. Андрияна Андреева, заместник-председателят на Общинския съвет Николай Стефанов, кметът Благомир Коцев, заместник-кметовете Павел Попов и Илия Коев, представители на различни институции и организации, депутати, районни кметове, общински съветници, общественици, политици и граждани.
Венци и цветя бяха положени и на мемориалните паметници на воините-освободители в Морската градина.

Родолюбиви варненци днес пътуваха до Шипка, за да станат част от хилядното множество, поклонило се на паметното за българската история място.

Честванията на националния празник на България преминават в изключително тържествена обстановка в цялата страна.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:37 Нигер официално напусна Международния наказателен съд
- 17:28 Китай призова БРИКС да използва своя коз - контрола върху стратегическите суровини
- 17:19 Лидерът на Южна Осетия хвърля оставка, за да стане съветник на Путин
- 17:10 Бивш шеф на ДАНС-Варна: Илашчук се обади на Деньо Денев и заповедта на ДАНС срещу Невзоров падна
- 17:01 „Амнести Интернешънъл“ обвини ЕС наравно с Либия за престъпления срещу мигранти
- 16:52 Чешкият президент съди премиера, след като не го включи в делегацията за срещата на върха на НАТО
- 16:43 Северна Корея планира да разшири ядрения си арсенал
- 16:34 Радев: България подкрепя Украйна, но спира даренията