Варна<+> 03.01.2025 18:31 Снимка: ДНЕС+
Тръбата по дъното на Варненското езеро отново е била прекъсната
В пречиствателната станция има буферни съдове, които да поемат отпадните води при такъв проблем, но от “Басейнова дирекция” ще вземат проби от водата в езерото след ремонта на скъсания участък
Тръбата за отпадни води, която минава по дъното на Варненското езеро, днес е била прекъсната за пореден път. Това съобщи инж. Пламен Китипов, зам.-кмет на Община Варна.
Сутринта от ВиК дружеството са съобщили, че са регистрирали спад на налягането в тръбата, което е сигнал, че целостта ѝ е нарушена. От фирмата-изпълнител на ремонта - "Хидроремонт", са направили спешен оглед, който е показал, че скъсването е на мястото, където се свързват новият и старият водопровод. Все още не е изяснена причината за това.
Според фирмата, проблемът трябва да бъде отстранен днес.
В пречиствателната станция има буферни съдове, които да поемат отпадните води при такъв проблем, но от “Басейнова дирекция” ще вземат проби от водата в езерото след ремонта на скъсания участък.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.1183 |
GBP
|
1 | 2.21724 |
RON
|
10 | 3.84476 |
TRY
|
100 | 3.98599 |
USD
|
1 | 1.68752 |
Последни новини
- 09:14 ЕЦБ: Банките в еврозоната са стабилни, но средата остава рискова
- 09:07 Бюджет 2026 мина на първо четене в ресорната парламентарна комисия
- 09:02 КС: Киселова е трябвало да подложи на обсъждане предложението на президента за референдум
- 08:53 Кремъл: Русия няма да участва в преговорите за Украйна в Турция тази седмица
- 08:46 Кая Калас: ЕС няма достатъчно геополитическа мощ, когато не е единен
- 08:38 Шефът на Google: Няма компания, която е имунизирана, ако балонът около изкуствения интелект се спука
- 08:31 За сряда е в сила оранжев и жълт код за проливни валежи в Северна и Западна България
- 21:10 Хороскоп за сряда, 19 ноември 2025 г.