
Варна<+> 04.01.2021 18:50 Снимка: ДНЕС+
Свалиха тялото на загиналия турист в Стара планина в местността "Паниците"
Тялото на починалия турист в Стара планина е свалено в местността "Паниците", съобщиха от полицията.
Около 18.00 часа на 2 януари в РУ Карлово е получено съобщение за инцидент в планината. По информация от ръководителя на планинска спасителна служба Карлово двама мъже от Варна са предприели преход между върховете Жълтец и Костенурката в Централна стара планина. При инцидента единият от мъжете е паднал в улей южно от пътеката между двата върха, а смъртта му е констатирана от неговия приятел. Планираната вчера спасителна операция е била осуетена от лошите метеорологични условия.
Екип на планинска спасителна служба днес е направил втори опит за привеждане на спасителна операция. Към момента екип на РУ Карлово и медицинско лице извършват оглед на трупа на 45-годишния Тодор Желязков, чието тяло е свалено в местността "Паниците", предава БТА.
Другият 34-годишен планинар е успял да се спаси, подслонявайки се в заслон "Ботев".
От полицията предупреждават, че през този сезон на годината не е препоръчително преминаването по алпийската пътека по върха на планината, особено при недобре подготвени и екипирани туристи, както и от хора, които не познават особеностите на релефа.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 23:06 Хороскоп за неделя, 14 септември 2025 г.
- 19:24 Взрив в мадридски квартал рани 21 души, трима са в тежко състояние
- 19:11 ФБР търси евентуален съучастник на убиеца на Чарли Кърк
- 18:59 Загуба за Иван Иванов, Финландия ни изравни за купа "Дейвис"
- 18:46 Андрей Райчев: Радев изпусна момента и времето не работи за него
- 18:34 Президентът на Непал обяви предсрочни избори след протестите в страната
- 18:23 Вучич обяви възможни предсрочни избори: Повече не мога да бъда президент
- 18:11 Как да намалим времето за изчакване на багажа ни на летището