Варна<+> 26.10.2020 09:39 Снимка: ДНЕС+
Започна ремонт на Народно читалище "Васил Левски- Галата 1927" във Варна
Започна цялостен ремонт на Народно читалище „Васил Левски - Галата 1927“ в кв. „Галата“научи репортер на ДНЕС+.

Предстои ремонт на фасадата на сградата, обновяване на всички зали и помещения, подмяна на врати, осветление, ремонт на концертната зала, на сцената и балкона, ремонт на санитарните възли, пребоядисване на стени и тавани и поставяне на нови настилки.

Ще бъде изградена рампа за хора в неравностойно положение, с цел създаване на достъпна среда за всички,съобщи кметът на Район Аспарухово Ивайло Маринов.
След ремонта ще отвори врати Морски образователен център за деца и ученици, предназначен за млади хора с интерес към морските науки. Той ще се помещава на първия етаж в читалището.

Новата инвестиция е част от проекта на Община Варна "Създаване на морски образователен център, обновяване и оборудване на НЧ „Васил Левски - Галата 1927“, гр. Варна“ по Програмата за морско дело и рибарство 2014-2020 г.
Геновева Михайлова
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:33 Тръмп: Нефтопроводите на Иран могат да експлодират до три дни
- 11:25 Обща стачка в Гърция на 1 май блокира транспорта
- 11:17 Радев: Поклон пред Михаил Заимов! Един наистина голям човек
- 11:10 Белгия подкрепя идеята ЕС да преговаря с Русия за край на войната в Украйна
- 11:02 Светослав Бенчев: Количества горива има, цената на дизела може да се повиши
- 10:54 Ким Чен-ун твърдо подкрепя политиката на Росия
- 10:50 Във Варна има три случая на морбили, заболелите деца са в добро състояние
- 10:44 Израелската армия с нови заповеди за евакуация в Ливан