Старт на синята зона
Варна<+> 11.07.2018 09:50
Синята зона в центъра на Варна стартира официално от днес, 11 юли. През първия един месец паркирането в очертаните места ще е безплатно. Водачите, които оставят автомобилите си по тротоарите и на забранени места, ще бъдат обаче санкционирани. На тях ще им бъдат писани актове, а колите им ще се вдигат от „паяк”, обясни шефът на общинското предприятие "Общински паркинги и синя зона" Младен Иванов.
Синята зона в района между булевардите “Христо Ботев“, “Мария Луиза“, “Осми приморски полк“, “Цар Освободител“, “Приморски“ и улица“Девня“ ще стане изцяло платена от 12 август, като работното й време ще бъде от 9.00 до 19.00 часа в делнични дни. Цената за един час ще е 1 лев, а максималният престой ще е до три часа. Заплащането ще става чрез мобилно приложение, чрез смс или в 100 търговски обекта.
На колите на водачи, които нахвърлят максималния престой или не са заплатили, ще бъдат поставяни скоби. Санкцията за тях ще е 20 лева и ще се заплаща на място или с банкова карта. Репатрирането на автомобил ще струва 45 лева.
По време на гратисния период ще бъдат издавани документите на живущите в обхвата на синята зона и на юридическите лица, които искат служебен абонамент. Досега са подадени над 800 заявления.
В синята зона ще има 2600 места, от които повече от 100 ще са за хора с уреждания. Младен Иванов призова хората с увреждания да не предоставят своите талони за паркиране на други лица, тъй като внимателно ще се следи за „лъскави автомобили” с такива стикери.
25 инспектори от общинското предприятие ще контролират паркирането в синята зона. Те ще са със сигнални жилетки и ще се легитимират с баджове. В гратисния период инспекторите ще дават разяснения и информационни брошури за престоя в зоната.
Постъпилите средства от синята зона ще бъдат използвани целево за възстановяване на уличната и пешеходната инфраструктура в зоната. /dariknews.bg
Синята зона в района между булевардите “Христо Ботев“, “Мария Луиза“, “Осми приморски полк“, “Цар Освободител“, “Приморски“ и улица“Девня“ ще стане изцяло платена от 12 август, като работното й време ще бъде от 9.00 до 19.00 часа в делнични дни. Цената за един час ще е 1 лев, а максималният престой ще е до три часа. Заплащането ще става чрез мобилно приложение, чрез смс или в 100 търговски обекта.
На колите на водачи, които нахвърлят максималния престой или не са заплатили, ще бъдат поставяни скоби. Санкцията за тях ще е 20 лева и ще се заплаща на място или с банкова карта. Репатрирането на автомобил ще струва 45 лева.
По време на гратисния период ще бъдат издавани документите на живущите в обхвата на синята зона и на юридическите лица, които искат служебен абонамент. Досега са подадени над 800 заявления.
В синята зона ще има 2600 места, от които повече от 100 ще са за хора с уреждания. Младен Иванов призова хората с увреждания да не предоставят своите талони за паркиране на други лица, тъй като внимателно ще се следи за „лъскави автомобили” с такива стикери.
25 инспектори от общинското предприятие ще контролират паркирането в синята зона. Те ще са със сигнални жилетки и ще се легитимират с баджове. В гратисния период инспекторите ще дават разяснения и информационни брошури за престоя в зоната.
Постъпилите средства от синята зона ще бъдат използвани целево за възстановяване на уличната и пешеходната инфраструктура в зоната. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:55 МААЕ: Споразумението между САЩ и Иран осигурява достъп до ядрените обекти на Техеран
- 12:47 Аркади Шарков: Около 80% от доплащането в системата на здравеопазването е за лекарства
- 12:39 ПБ: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, скриха сметките в чекмеджетата
- 12:31 ЕК предлага удължаване с още една година на статута на закрила за украинските бежанци в ЕС
- 12:23 Шампионът Карлос Насар също става посланик на туризма ни
- 12:15 МТСП ще финансира 47 проекта за достъпна жилищна среда за хора с увреждания
- 11:59 Полицаи от Германия, Полша и Румъния ще контролират шофьорите по Черноморието
- 11:52 Турски тираджия се опита да влезе у нас с бойно оръжие за цяла рота