Спартак безапелационно унижи ЦСКА. Софиянци отнесоха три пъти плувката на терена във Варна

Варна<+> 03.08.2024 22:20 Снимка: ДНЕС+

ЦСКА изигра безобразно слаб мач и съвсем логично загуби с 0:3 от Спартак във Варна.

Пред пълните трибуни на "Коритото", където липсваха фенове на "червените" заради наказание, домакините тотално надиграха именития си съперник и съвсем заслужено спечелиха.

Тимът на Томислав Стипич пък изглеждаше нелепо на мокрия терен, като можеше да загуби с далеч по-сериозен резултат.

В официалната ложа бе Димитър Бербатов, който е близък приятел с треньора на Спартак Александър Томаш.

След този мач ЦСКА остава на незавидното десето място в класирането с две загуби и една победа. "Соколите" пък се изкачиха до второто място със 7 точки от 3 двубоя.

Снимка: БТА

Иначе на терена Ахмед Ахмедов вкара отблизо срещу бившия си отбор в 14-ата минута след заучено изпълнение на ъглов удар. Ахмедов заби втори гол на ЦСКА в 39-ата минута, когато отправи точен удар с левия крак след пас на Ромееш Ивей. В 59-ата минута пък вратарят на "червените" Иван Дюлгеров си вкара автогол, след като удар на Филип Лесняк стреля и след удар в гредата, топката се удари в гърба на вратаря на гостите и влезе в мрежата му.

А унижението за ЦСКА през второто полувреме бе пълно, след като феновете във Варна си позволиха да скандират "Още, още!", призовавайки любимците си да вкарат още голове на безпомощния си опонент.