"Соколите" полетяха в Пловдив след над 20 години чакане

Варна<+> 25.08.2024 16:49 Снимка: ДНЕС+

Ахмед Ахмедов направи разликата

Спартак (Варна) продължава със стабилното си представяне през новия сезон, "Соколите" спечелиха гостуването си на Ботев (Пловдив) на базата в пловдивския квартал Коматево с 1:0 и така след повече от 20 години отново си тръгват от визита на "канарчетата" като победители.

Последната победа на варненци като гост на този съперник датираше от 10 март 2001 година.

Както вече свикнахме да бъде в мачовете на варненци, и този път главно действащо лице бе Ахмед Ахмедов. Нападателят отбеляза победния гол за своя тим през второто полувреме, като това бе негово шесто попадение през сезон 2024/2025.

През първото полувреме двата отбора се надлъгваха и гол падна, но той бе отменен. Домакините вкараха в добавеното време на първата част, когато Алекса Мараш се разписа, ала ВАР отчете, че Сирики Диабате е бил в засада.

През втората част Диабате уцели напречната греда след удар с глава в 65-ата минута, а само четири по-късно Ахмедов донесе успеха на своите.

Таранът бе пласиран чудесно във вртараското поле и засче центриране на резервата Антонио Вутов, насочвайки топката безупречно точно под гредата с левия си крак - 1:0 и три точки за гостите

В продължението "жълто-черните" останаха с 10 човека, след като Никола Илиев бе изгонен след втори жълт картон

Спартак има 13 точки след 6 мача, докато Ботев е с 10 след 5.