Варна<+> 14.10.2023 11:11 Снимка: ДНЕС+
Саркис Дуварджиян: Днес мисията на СДС е европейски граждани с европейски доходи
Продължаваме с представянето на кандидатите за общински съветници от листата на СДС-Варна.
Днес с ДНЕС+ разговаря Саркис Дуварджиян.
Вижте цялото интервю:
- Защо решихте да се кандидатирате в листата на СДС-Варна?
Защото СДС е най-близко до моите виждания за целите и действията, каквито трябва да има една модерна дясна партия. Мисията на СДС е България да стане част от голямото европейско семейство. В началото бе прокламирано България да стане нещо като независима държава, т.е. нищо да не зависи от нея. Но още от създаването си до влизането в НАТО и ЕС, СДС отстояваше принципа, че България е държава и като част от Европа желае гражданите да бъдат европейски. Това се случи. Днес мисията на СДС е европейски граждани с европейски доходи.

- Какъв би бил Вашият принос за развитието на Варна? В кои области ще насочите усилията си?
- От моето образование и от опита, който съм натрупал на позициите, на които съм работил, бих бил най-полезен в сферите на финансите и туризма. Финансовите инструменти, които община Варна използва, ѝ позволяват да има възможно най-висок финансов рейтинг в страната. Управлението на общинския бюджет и средствата по европрограми са на висота, която позволява икономиката на града да развива свободна инициатива. А това е ясен знак, че Варна е свободен град, още повече, че морето и туризма са дали вековен отпечатък върху народопсихологията на варненци като умни, предприемчиви и отворени към света хора.
- Какво отличава политиката на СДС от останалите партии в дясното пространство?
- То други партии в дясното пространство няма. Има разни проекти, но няма партии. Една партия трябва да има цели, идеали, към които да се стреми и брани. Единствено СДС е такава партия от дясното политическо пространство. И тя защитава тази си принадлежност и като консервативно-патриотична идеология и като член на ЕНП.
Купуването и продаването на гласове е престъпление!
По материала работи Геновева Михайлова, ДНЕС+
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:26 Хороскоп за четвъртък, 11 юни 2026 г.
- 19:28 Гръцкият парламент одобри ускорено експулсиране на мигранти
- 19:22 В Австралия конфискуваха над 100 000 гигантски съскащи хлебарки, за 120 000 € (ВИДЕО)
- 19:14 Муцунски: Случаят с Ива Михайлова, блъсната на път в РСМ, е в юрисдикцията на съдебната система
- 19:07 Кая Калас за преговорите с Украйна: Институциите на ЕС да създадат работна група
- 18:59 Нетаняху ще се кандидатира за преизбиране тази година
- 18:51 Приключи финалния турнир по шахмат за VIII-X клас от Ученическите игри във Варна
- 18:43 Мишел Мафезоли: Вече сме в ерата на бунтовете. Модерността приключва, ще се лее кръв
