Рефер посече тежко Черно море при загубата срещу Етър

Варна<+> 04.12.2020 22:53 Снимка: ДНЕС+

Петър Костадинов не даде две дузпи за "моряците" и червен картон за търновския тим

В абсолютен скандал се превърна мачът Черно море - Етър от 15-ия кръг на Efbet лига. Варненци загубиха с 0:1 на "Тича" след повече от скандално съдийство на Петър Костадинов. Реферът от Добрич не отсъди две очевадни дузпи за "моряците" и спести червен картон на играч от Етър.

В 33-та минута Леандро бе повален в наказателното поле от Станев, но неясно защо дузпа за Черно море не бе отсъдена. В следващата атака Преслав Боруков засече точно центриране с глава и Етър неочаквано поведе с 1:0.

През второто полувреме Черно море на няколко пъти направи пропуски, като особено фрапантен бе този на Матиус Курьор. головата машина на варненци този път нямаше късмет и не успя да засече точно топката на два метра пред опразнената врата.

Големият скандал избухна в последните 5 минути на мача. Първо реферът спести червен картон на Георги Купенов от Етър за много грубо нарушение срещу Илиан Илиев - младши. В 87-та минута той все пак отсъди нарушение срещу Илиан, но на границата на наказателното поле, тоест пряк свободен удар. Повторенията категорично показаха, че това бе дузпа, тъй като футболиста на Черно море бе вътре в пеналта.

След мача треньорът на Черно море Илиан Илиев изрази огорчението си от тенденциозното съдийство на Петър Костадинов и други негови колеги от началото на сезона. Варненският клуб ще подаде жалба в БФС, но това няма да върне изгубените точки.../НовСпорт