Варна<+> 16.01.2025 15:18 Снимка: ДНЕС+
Продължават ремонтните дейности по ул. „Д-р Пискюлиев“ във Варна
Продължава основният ремонт на ул. „Д-р Пискюлиев“ в район „Одесос“. На мястото на демонтираните неработещите павилиони в близост до кооперативния пазар предстои да бъде изградена велоалея. При демонтажа на търговските обекти са съборени част от паветата на тротоара, които ще бъдат възстановени, съобщиха от дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ към Община Варна.
Припомняме, че строително-ремонтните дейности на обекта започнаха още в края на миналата година. Вече е изцяло готов участъкът на улицата в отсечката от бул. „Христо Ботев“ до ул. „Г. Бенковски“, където е изградена нова пътна настилка и са поставени тротоарни плочи. Създадени са условия за движение на хора с увреждания и детски колички. По трасето е поставена пътната маркировка и вертикалната сигнализация.
Ремонтните дейности продължават в участъка от ул. „Г. Бенковски“ до ул. „Ангел Кънчев“. Работи се и по рехабилитация на асфалтовата настилка на улицата, на финалната права са дейностите по ремонт на тротоарите. По цялата дължина на обекта – от бул. „Христо Ботев“ до ул. „Ангел Кънчев“, е поставено ново енергоспестяващо улично осветление.
Проектът се финансира по програмата на Министерството на финансите за инвестиционни проекти на общините. Преди ремонтните дейности улицата бе с пропаднал асфалт, дупки, разбити тротоари и затрудняваща трафика маркировка.
Ул. „Д-р Пискюлиев“ е основна за града, с много натоварено движение и относно ремонта й има десетки запитвания от граждани до администрацията. Улицата попада в обхвата на „Синята зона“.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10417 |
GBP
|
1 | 2.2238 |
RON
|
10 | 3.84544 |
TRY
|
100 | 4.04418 |
USD
|
1 | 1.70205 |
Последни новини
- 10:12 Когато технологиите срещнат дизайна: как платформи като FAVI помагат на онлайн магазините да растат
- 10:04 СДВР, БАБХ и НАП в София откриха 35 тона месо без документи и с неясен произход
- 09:55 Съветът на ЕС одобри над 1,8 млрд. евро помощи за Украйна
- 09:47 Възстановени са правомощията на подуправителя на НЗОК проф. Момчил Мавров
- 09:40 Германия е готова да увеличи помощта за Украйна с 3 млрд. евро през следващата година
- 09:35 Емоционалните рани, които не се виждат
- 09:32 Виктор Папазов: Летим към гръцки сценарий, но ще катастрофираме по-бързо
- 09:24 Зеленски: Докладът на ЕС показва, че Украйна се приближава уверено към членство