Варна<+> 26.08.2024 13:52 Снимка: ДНЕС+
Пожар в регионалното депо за неопасни отпадъци в село Въглен. Вече е овладян
Овладян е пожарът в регионалното депо за неопасни отпадъци в село Въглен. Във връзка с постъпило в РИОСВ-Варна уведомление от дружеството, което експлоатира “Регионално депо за неопасни отпадъци за общините Варна, Аксаково и Белослав”, с. Въглен (депо) за възникнал пожар на депото около 2:00 ч. на 26.08.2024 г. е организирана съвместна проверка от служители на РИОСВ-Варна и община Аксаково.
При извършената проверка на място е констатирано, че първоначално пожарът обхваща площ около един декар, като горивните процеси са на определени участъци от тази площ.
Дружеството, което експлоатира депото, е предприело незабавни действия за запръстяване на засегнатия участък с цел ограничаване и преустановяване емитирането на замърсители на атмосферния въздух.
Резултатите от постоянните пунктове за КАВ на гр. Варна - АИС “СОУ Ангел Кънчев” и АИС „Чайка“ са в нормите по основните показатели, характеризиращи качеството на атмосферния въздух, пишат в прессъобщение от РИОСВ-Варна.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:10 Лидерът на сепаратистите в Йемен изчезна
- 11:05 Проф. Михаил Константинов: Машините изгониха част от избирателите
- 11:02 Главният прокурор на Венецуела обвини САЩ в тероризъм
- 10:55 Започна изплащането на първите пенсии в евро
- 10:47 Наивност без граници: 40 милиона души ежедневно се самолекуват с ChatGPT
- 10:40 "Дойче веле": Акцията на Тръмп във Венецуела - предупреждение и към Иран?
- 10:32 Иван Кръстев: Разпадане на ЕС е възможен сценарий, но за България това би било икономическа трагедия
- 10:28 Портних: Ще сезирам прокуратурата за безстопанственост около пристанище „Карантината“