Ощетиха Черно море в мача с Локо (Пд), съдия и VAR не видяха чиста дузпа

Варна<+> 17.08.2021 08:13 Снимка: ДНЕС+

Напеченият двубой на "Тича" завърши 0:0, "моряците" остават лидери в Efbet лига

Черно море и Локо (Пд) завършиха 0:0 в мач от четвъртия кръг на Efbet лига. Домакините имаха превъзходство на своя стадион "Тича" във Варна, но вратарят на "черно-белите" Илко Пиргов на няколко пъти спаси чисти голове.

Именно Пиргов бе замесен и в най-скандалния момент от двубоя. В 60-та минута защитникът на Черно море Живко Атанасов стигна пръв до топката в малкото наказателно поле. Последва удар с юмрук в главата от страна на вратаря, което означава само едно според футболния правилник - дузпа за Черно море.

Главният съдия Ивайло Стоянов не успя да види добре ситуацията в реално време, но учудващо не се намеси и VAR в лицето на Ивелин Занев. Стоянов не бе извикан на задължителния преглед на монитора и до отсъждане на дузпа не се стигна.

Въпреки равенството, Черно море оглави класирането в Efbet лига с актив от 8 точки. Гостите от Локо (Пд) записаха първа точка, но имат и един отложен мач с Пирин. /tribune.bg