Варна<+> 01.04.2025 09:35 Снимка: ДНЕС+
Обявяват бедствено положение във Варна заради мазута
Част от петролните отпадъци по варненския плаж вече са събрани, това показа в репортаж bTV. Днес ще се продължи с чистенето на плаж „Рапонги”, това съобщи в пряк ефир шефът на РИОСВ-Варна Ерджан Ебатин. Той допълни, че вероятно в ранния следобед ще бъде обявано частично бедствено положение след заседание с областния управител.
Причините за тази процедура са две, обясни Ебатин. Първата е, че част от плажната ивица е без концесионер и държавната структура трябва сама да организира почистването. Другата е, че концесионерите по договор нямат задължение да почистват такива замърсявания, а само да поддържат ивицата чиста от отпадъците на туристите.
Бедственото положение ще даде възможност държавата да поеме разходите за чистенето на петролното замърсяване. Шефът на РИОСВ-Варна заяви също, че много важно да се намери и глоби причинителят на разлива. По тази причина той ще изпрати писмо до МВР и прокуратурата с настояване да направят случая приоритетен.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.2185 |
RON
|
10 | 3.84567 |
TRY
|
100 | 4.02573 |
USD
|
1 | 1.69277 |
Последни новини
- 23:50 Хороскоп за понеделник, 3 ноември 2025 г.
- 19:30 Пореден скандал в българския ММА: Обвинения за фиктивни медали и спрени права
- 19:15 Българи, участвали в протестите в Нови Сад: Искаме да покажем на властите, че борбата няма да спре
- 19:03 Силен трус в Западна Турция предизвика паника сред местното население
- 18:51 Япoнcĸaтa Тоуоtа "глeдa" ĸъм Kocмoca - aмбициитe нa ĸoмпaниятa ca дa cъздaдe лyнoxoд
- 18:39 Нидерландия връща на Египет открадната 3500-годишна скулптура
- 18:27 Протести в защита на палестинския народ се проведоха в София и Варна
- 18:15 За първи път президент на Сирия ще посети Белия дом