Варна<+> 11.12.2024 10:37 Снимка: ДНЕС+
Най-активните доброволци към дирекция „Превенции“ във Варна с награди за дейността си през годината
Най-активните доброволци към общинската дирекция „Превенции“ бяха наградени днес от името на Община Варна и кмета Благомир Коцев на специална церемония в Юнашкия салон. Над 30 ученици от варненски училища получиха грамоти и награди от заместник-кмета по обществен ред и сигурност Илия Коев и директора на дирекцията Светлана Коева. Те са се отличили през 2024 г. с работата си по превенция на рисковото поведение на деца и младежи чрез подхода „връстници обучават връстници“ - „peer-to-peer“. Затова и наричат себе си „пиъри“, а наградите са за „пиър на годината“.
Най-голямото отличие - „Доброволец на годината“, получи Биляна Николова от Професионалната техническа гимназия. През 2024 г. тя е преминала през всички школи, академии, работилници, обучителни сесии и кампании на дирекция „Превенции“.
Дебора Димитрова от ГПЧЕ „Йоан Екзарх“ е отличена като „Доброволец на доброволците“ – категория, в която номинират и гласуват самите доброволци. Най-активните новообучени активисти тази година са Нели Зенгинова от Професионалната техническа гимназия и Елена Атанасова от Първа езикова гимназия. Те са отличените в Категория „Дебют на годината“.
Наградени бяха и доброволци в следните категории:
Категория „Изключителна активност на училищно ниво“
- Стефания Комитова и Жасмина Михайлова – Варненска търговска гимназия „Г.С. Раковски“
- Дара Велкова и Ива Шопова – Първа Езикова гимназия
- Грасиела Атанасова – Математическа гимназия „Д-р Петър Берон“
- Самуила Сидерова и Ивайла Николова – III Природоматематическа гимназия „Акад. М. Попов“
- Виктория Бергазова и Валентини Жекова - IV Езикова гимназия „Фредерик – Жолио Кюри“;
- Габриела Вълчанова, Стела Дянкова и Белослава Танева – ГПЧЕ „Йоан Екзарх“
- Кристиян Георгиев – СУ за ХНИ „Константин Преславски“
- Кристияна Неделчева и Радостина Георгиева – Професионална гимназия по икономика „Д-р Иван Богоров“;
Категория „Изключителна активност на градско ниво“ – Цвети Владова и Даниела Петрова – Професионална техническа гимназия, Радина Янчева – ВТГ „Г.С. Раковски“;
Категория „Популяризиране на доброволческата работа в медиите“ – Лилия Маринова – Първа езикова гимназия;
Категория „Креативност в превантивната работа“ – Александър Заяков – Професионална техническа гимназия и Янита Василева – Първа езикова гимназия;
Категория „Супер-обучител“ – Жасмина Минчева – СУ за ХНИ „Константин Преславски“. Тази година тя е обучила близо 1 000 свои връстници.
Училищният превантивен клуб на Професионална техническа гимназия получи Специална награда на Общинския съвет по наркотичните вещества за изключителен принос в реализирането на общинската политика за превенция на употребата на наркотични вещества. Те са били особено активни в кампаниите „Не шофирай, ако си пил“ и „Без дрога на пътя“.
Медицински колеж-Варна беше отличен за изключителен принос в изпълнението на общинската политика по превенция на ХИВ/СПИН.
Изключителен принос в реализирането на Национална програма за предпазване на младите хора от престъпления беше връчена на ръководството на ПГСАГ "Васил Левски" от заместник-директора на ОД на МВР – Варна комисар Даниел Пашов. Тази година в училището е открит и превантивен клуб.
Зам.-кметът Илия Коев поздрави доброволците и им благодари за всеотдайността и усилията, които полагат при осъществяването на общинската политика по превенция на рисковото поведение.
Доброволческата общност към общинската дирекция „Превенции“ ежегодно начислява над 300 ученици – доброволци, работещи на училищно и градско ниво по темите „превенция на употребата на наркотични вещества“, „превенция на трафика на хора“, „превенция на рискововото сексуално поведение“ и „превенция на правонарушенията, извършени от деца“. На церемонията присъстваха над 150 доброволци, представители на различни институции, партньори на дирекция „Превенции“, ръководители на училищните превантивни центрове.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:45 Трайчо Трайков се кандидатира пак за кмет на столичния район "Средец"
- 17:37 Папата разтревожен за Ливан и Близкия изток
- 17:29 До морето само за 50 минути: „България Еър“ възобновява полетите между София и Бургас
- 17:20 Иран готов дългосрочно да замрази ядрената си програма, иска да прехвърли урана си на Русия
- 17:12 Компенсират 232 000 души за скъпите горива
- 17:03 14-годишна родилка откарана с въздушната линейка от В. Търново към София
- 16:55 Радев: Всички ще плащаме вересиите на олигархията
- 16:46 Коцев предлага DARA за почетен гражданин на Варна