Варна<+> 27.10.2020 10:20 Снимка: ДНЕС+
Над 3 тона отпадъци събраха доброволци край Варна
18 доброволци от сдружение "Пауър Джъмп" и техни партньори с помощта на високо-проходима техника и ремаркета изкараха близо 3 тона отпадъци от горите на местност Перчемлията, над Аладжа Манастир.
Организаторите съобщиха, че отпадъците са събрани само от едно от нерегламентираните сметища, които сдружението е идентифицирало при обиколка на горите в региона.
В иницативата се включиха местното горско стопанство, което е съдействало за безпроблемното протичане на събитието в активен ловен сезон и Община Варна, заедно със сметоизвозваща фирма, които са обезпечили с мащабни контейнери, извозването на боклуците. Организаторите заявяват, че акцията е по – скоро демонстрационна.
Целта й е да повдигне проблема за отпадъците и как те застрашават природата и нашето здраве.
Антония Димитрова
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:26 Разбиха "банка призрак" на престъпни кланове от Италия, Китай и Албания
- 17:17 Обвиниха мъж, убил куче в Монтана
- 17:08 Косово осъди бивш член на "Ислямска държава", шпионирал за Сърбия
- 16:59 Проучване: Милиарди мини-вселени могат да са разпръснати в космоса
- 16:50 Данчо Ментата и още четирима вън от ръководството на ДПС
- 16:42 Експерт: Все още няма крайни данни дали мечка е нападнала туриста във Витоша
- 16:34 Съд в Лондон осъди украинец за серия палежи около имоти на Кийр Стармър
- 16:25 „Хизбула“: Не сме извършвали операции след споразумението между Иран и САЩ