Варна<+> 28.04.2023 11:31 Снимка: ДНЕС+
Над 100 участници се включват в състезание по спортно катерене във Варна
Над 100 състезатели от България ще вземат участие в откритото състезание по спортно катерене за деца, юноши и девойки, което ще се проведе в периода 29 – 30 април във Варна, съобщиха от дирекция „Спорт“ към Община Варна.
За целта е осигурена изкуствена стена в зала „Владислав“ в СК „Черно море“ на ул. Никола Вапцаров 5. В надпреварата са заявили участие и спортисти от Македония и Румъния. Дисциплините ще бъдат две - скорост и трудност, като и двете ще носят точки на участниците за определяне на носителите на Купа България в края на годината.
Входът за зрители е свободен, като най-атрактивното зрелище се очаква да бъдат финалите в трудността - в часовете след 15:30 в двата състезателни дни.
Събитието се организира от Клуба по спортно и скално катерене "Варнаклайминг", съвместно с Българската федерация по катерене и алпинизъм, с подкрепата на Община Варна, както и на спонсорите: Топ-рент-а-кар , iboris, Xcult, Устето, магазините „Нависоко“, „Екипировка“, „Бейскамп“, Тойота - Варна, „Аутсайдер“, „Алпи“, „Махика“.
Организаторите си поставят за цел събитието да бъде крачка към провеждане на Балканското първенство във Варна през 2023 година, а в последващите години - и на Европейското първенство по спортно катерене, обясниха от дирекция „Спорт“.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:43 Бивш генерален секретар на НАТО: САЩ са силно зависими от европейските си съюзници
- 13:36 След скандал между децата им: Баща нападна друг с брадва, той го блъсна с кола
- 13:28 Обир в бившето имение на Кънчо Стойчев
- 13:27 Десислава Радева осъди жълт сайт за клевети и обиди
- 13:20 Мълния удари Айфеловата кула, след като Франция бе връхлетяна от мощни бури
- 13:13 Повдигнаха обвинение на шефа на ВиК - Несебър
- 13:06 БНБ ще получи близо 3,7 млн. евро дивидент от Банката за международни разплащания
- 12:59 Моделът на Норвегия: Нито една жертва от катастрофи в столицата за цяла година