Варна<+> 21.12.2023 12:34 Снимка: ДНЕС+
Клиниката по педиатрия в МБАЛ “Света Анна - Варна” се завърна в обновен и освежен дом
Клиниката по педиатрия в МБАЛ “Света Анна - Варна” се завърна в обновен и освежен дом - в Блок 3 на болничния комплекс (с вход откъм ул. “Селиолу”).
КОВИД ограниченията наложиха пребазирането на сектора за лечение на най-малките пациенти в Оперативния блок, където споделяха пространство с Отделението по детска хирургия. В навечерието на Рождество Христово екипът на д-р Ваня Колева вече обгрижва пациентите си в изцяло освежена и обновена с подкрепата на благодетеля ”Интерком Груп” ООД среда.
По волята на дарителя новата манипулационна, освен че е пребоядисана, заедно с приемния кабинет и стаята на дежурния персонал, е с вградени шкафове и плъзгаща врата. Осигурена е и манипулационна количка. Монтиран е окачен таван с осветление и мивки. Модерен и оборудван с вградени шкафове и мивка е и приемно-консултативният кабинет. Благодарение на дарителите клиниката разполага и с два нови специализирани хладилника за съхранение на медикаменти и консумативи. Обособена е стая за дежурния персонал. Налице е гардероб за чисто бельо на пациентите. Доставени са 25 комплекта ново спално бельо, 30 възглавници и 25 олекотени завивки за малките пациенти. Дарението е на стойност над 20 000 лева, съобщи оперативният директор на „Интерком Груп“ г-н Станислав Георгиев.
„През клиниката минават между 80 и 100 малки пациенти на месец и за нас е изключително важно те да се чувстват добре по време на престоя си при нас“, каза д-р Колева, началник на клиниката. „Затова, заедно с дарителите, се постарахме да създадем обстановка, близка до домашната, за да намалим стреса както при децата, така и при родителите. Всяка от стаите е с гардероб, шкаф, телевизор, собствен санитарен възел“, допълни тя. В Клиниката по педиатрия работят 10 лекари, 5 медицински сестри и 5 санитари.
Екипът на Клиниката по педиатрия връчи благодарствен адрес на дарителите от „Интерком Груп“ и пожела на всички присъстващи, сред които изпълнителният директор на МБАЛ „СВ. Анна“ д-р Красимир Петров и началникът на Отделението по детска хирургия д-р Румен Христо здраве и благоденствие в навечерието на Рождество, а на малките пациенти – бързо възстановяване.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09068 |
GBP
|
1 | 2.22785 |
RON
|
10 | 3.84031 |
TRY
|
100 | 3.89732 |
USD
|
1 | 1.66411 |
Последни новини
- 16:57 БСП твърдо против приватизация или концесия на "Топлофикация София"
- 16:48 Земна маса затисна работник на обект в Стара Загора
- 16:39 САЩ и Европа: идеологически противници и (все още) съюзници
- 16:30 От 1 юли 2026 г. ще плащаме по 3 евро мито за малки пратки от страни извън ЕС
- 16:21 Създават работна група за Аспарухов мост
- 16:12 Адаптират машините в градския транспорт за работа с евромонети
- 16:03 Китай осъди 27 души за контрабанда на антимонови блокове
- 15:54 Европа се отказва да забранява нови коли на изкопаеми горива след 2035 година