
Варна<+> 15.05.2024 11:01 Снимка: ДНЕС+
“Градски транспорт” осигурява възможност за прикачване на пътниците от спирка "Изгрев" до "ВСУ"
От 15 май общинската фирма "Градски транспорт" осигурява възможност за прекачване на пътници от спирка "Изгрев" до "ВСУ” с междинна спирка "Ален мак". Това ще обезпечи транспортната свързаност за пътуващите с линия 409, тъй като от 14 май автобусите от градския транспорт не обслужват посочените две спирки двупосочно.
Шатъл ще извозва пътниците от спирка “Изгрев” (пред бившия хотел “Аглая”) до спирката на Варненския свободен университет, където ще прави завой и ще се връща обратно. Курсовете ще се изпълняват от 06:50 до 20:00 часа включително, за срок до приключване ремонтните дейности.
Обезпечаването на транспорта бе договорено в разговор късно вчера между кмета Благомир Коцев, директора на “Градски транспорт” и президента на Варненския свободен университет “Черноризец Храбър”.
Причината спирките да не се обслужват са ремонтните дейности по ул. "Петър Попов" и техническата невъзможност автобусите да осъществяват маневри при обръщане на маршрута. От строителната фирма увериха кмета Коцев, че неудобството за гражданите на Варна ще продължи само три дни.
Още по темата
![]() |
1 | 2.04863 |
![]() |
1 | 2.3349 |
![]() |
10 | 3.92974 |
![]() |
100 | 4.7526 |
![]() |
1 | 1.80644 |
Последни новини
- 09:23 Кола блъсна младеж на пешеходна пътека в Благоевград
- 09:14 Иран осъди действията на Израел в Ливан и Сирия
- 09:05 Геомагнитни бури удрят Земята в следващите дни
- 08:56 Представители на САЩ и Украйна се срещанаха в Рияд
- 08:47 Пета нощ на ожесточени сблъсъци и протести в Истанбул
- 08:39 Спортният министър разпореди незабавна проверка на работата на Тотото
- 08:30 Седмицата започва с дъжд и облаци
- 20:53 Хороскоп за понеделник, 24 март 2025 г.