Варна<+> 26.02.2021 12:15 Снимка: ДНЕС+
Екип специалисти от УМБАЛ „Св. Марина“ – Варна успешно оперираха бебето, глътнало безопасна игла
В началото на седмицата мултидисциплинарен екип от оториноларинголози, анестезиолози, педиатри и детски хирурзи от УМБАЛ „Св. Марина“ – Варна успешно екстрахира безопасна игла с украшение, погълната от 6-месечно бебе.
Процедурата бе извършена по спешност без усложнения. След двудневен престой в болницата бебето и майката бяха изписани, съобщиха за ДНЕС+ от болничното заведение.
Припомняме, че преди два дни, 6-месечно бебе бе откарано в УМБАЛ "Св. Марина"след като е погълнало безопасна игла.
Тя била закачена на възглавничката на бебето с „очичките“ против уроки. Родителят за секунда е вършил нещо друго и когато се обръща вижда, че детето гълта безопасната игла.
Бързата реакция на лекарите е спасило детето от усложнения.
Геновева Михайлова
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:15 Хороскоп за понеделник, 16 март 2026 г.
- 19:35 Франция гласува на първия тур на местни избори
- 19:25 ГЕРБ обяви водачите на листи в София: Борисов отново повежда в 25-и МИР
- 19:16 Най-големият завод за алуминий в света свива производството си заради сутиацията с Ормузкия проток
- 19:06 Питър Тийл събра елита на тайни лекции за Антихриста в Рим
- 18:55 Зарков: Крайно време е Радев да покаже отношението си към БСП, която два пъти го избра за президент
- 18:45 Middle East Eye: Спирането на войните в Близкия изток минава през смяна на режимите в САЩ и Израел
- 18:34 Кметове няма да водят листи на ГЕРБ-СДС Горанов е първи във Варна, Добрев - в Хасково и в София