Черно море победи Пирин на "Тича"

Варна<+> 26.10.2023 18:18 Снимка: ДНЕС+

Капитанът Димов донесе победата

Черно море е новият лидер в класирането на футболната ни efbet Лига.

Отборът на Илиан Илиев се върна на победния път, след като спечели с обрат до 2:1 домакинството си на Пирин (Благоевград) от XV кръг.

„Моряците“ взеха само 2 точки от последните 3 срещи, но сега грабнаха пълния комплект и оглавиха подреждането с 32 в своя актив.

Точни за варненци бяха Пабло Гарсия (17) и капитанът Даниел Димов (83), докато гостите откриха резултата на „Тича“ още в началото чрез най-силния си играч в този двубой - Уго Комано (9).

Така Черно море изпревари с 2 точки досегашния лидер Локо Пд, който по-късно през деня гостува на ЦСКА 1948, докато Пирин остана с 11 точки на 13-о място, намирайки се в серия от 3 загуби.

Домакините започнаха на високи обороти срещата и още в 5-ата минута можеха да открият резултата. Тогава Мартин Дичев центрира към наказателното поле, където Алекс Фернандес се размина с топката, но тя попадна у Атанас Илиев.

Нападателят стреля от движение, но Максим Ковальов спаси. Последваха блокирани изстрели на Мазир Сула и Едгар Пашеко, а в 9-ата минута гостите изненадващо откриха резултата.

След като Дмитро Семенив изчисти топката, тя бе овладяна от Юго Комано. Французинът преодоля Даниел Димов и се озова сам срещу Иван Дюлгеров, след което елегантно преодоля вратаря, за да поведе Пирин с 1:0.

„Моряците“ реагираха като ужилени и първо Алекс Фернандес стреля покрай вратата, а после същото стори и Едгар Пашеко.

Равенството бе възстановено в 17-ата минута, когато Мазир Сула центрира от корнер и Семенив не успя да я изчисти. Вместо това, тя стигна до далечната греда, където Пабло Гарсия с глава я прати в мрежата – 1:1.

До почивката Черно море опита да стигне до пълен обрат, но вместо това Пирин можеше отново да поведе в 25-ата минута.

След грешка на Мартин Дичев през центъра напредна Комано, който подаде на Борис Тютюков и той стреля. Стигна се до рикошет в крака на Живко Атанасов, ала топката премина покрай гредата.

В 34-ата минута капитанът на домакините Даниел Димов засече с глава центриране от корнер, но Христо Попадийн изчисти от голлинията.

Последваха удари на Атанас Илиев и на Аймен Суда от гостите, но без резултат, за да дойде почивката при равенство 1:1.

След нея появилият се като резерва Брено Тейшейра стреля от удобна позиция по земя в 53-ата минута, но топката попадна в ръцете на вратаря Максим Ковальов.

В 61-ата минута късметът бе на страната на Пирин, след като топката се отби в страничната греда след удар на Мартин Милушев по диагонал отдясно.

Секунди по-късно Цветомир Панов стреля опасно към вратата на гостите, но топката премина встрани от вратата.

В 62-ата минута Симеон Александров от гостите стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Черно море Иван Дюлгеров успя да спаси.

В 77-ата минута Иван Тасев нахлу в наказателното поле на домакините отдясно и стреля, но топката премина на сантиметри встрани от вратата на Черно море.

В 83-ата минута Мазир Сула центрира в наказателното поле на гостите, а капитанът Даниел Димов засече топката с глава и вкара победния гол за Черно море.

Мартин Милушев бе изведен в отлична позиция в наказателното поле на гости в 92-ата минута на мача, преодоля защитник и стреля, но не успя да реализира нов гол.

Минута по-късно Александър Дюлгеров отправи последния изстрел в двубоя, но топката премина встрани от вратата на домакините, за да се поздравят те с успеха.