Черно море не се даде на Лудогорец

Варна<+> 01.09.2024 23:41 Снимка: ДНЕС+

Лудогорец ще съжалява, че не водеше преди почивката, но и Черно море имаше шанс в самия край

Лудогорец допусна първа грешна стъпка през сезона в Първа лига, завършвайки наравно 0:0 с Черно море в дербито между първия и втория от последния шампионат.

След четири поредни шампионатни победи, две от които над ЦСКА и Левски у дома, Лудогорец не успя да пречупи друг от кандидатите за челните места - този, който преди няколко месеца бе най-близко в класирането до шампионите.

Лудогорец отново не предложи някаква невероятна продукция от началото на сезона, но пък имаше своите шансове за гол, особено през първата част.

На два пъти Квадуо Дуа бе спрян от чиста ситуация. При първата бранител се хвърли геройски пред топката и предотврати сигурен гол, а при втората Пламен Илиев по чудесен начин успя да избие ударът му с глава.

Най-чистият шанс обаче имаше Агибу Камар, който само от няколко метра не успя да уцели вратата, а така двата отбора се оттеглиха при нулево реми на почивка.

Със сигурност Лудогорец трябва да съжалява, че не откри през първата част, защото макар родният шампион да имаше игрово предимство и след почивката, то чисти положения за гол нямаше.

А и устремът на домакините бе спрян от директния червен картон, който Агибу Камара получи в 75-ата минута.

Той влезе доста грубо в краката на противник, а след преразглеждане на ситуацията на ВАР, главният съдия Никола Попов му показа директен червен картон.

Колкото до Черно море, "моряците" сякаш бяха доволни и на това нулево реми - ценна точка в дома на шампиона, а това бе първото от 17 гостувания в Разград насам, в което варненският тим не допуска гол.

Варненци обаче могат и да съжаляват, защото техният голям шанс дойде в последната 98-а минута, когато от отлична позиция Едга Пашеко не уцели вратата.

Колкото до класирането, так Черно море зае втората позиция с 14 точки, две зад Левски, докато Лудогорец е четвърти с 13, но и цели два мача по-малко от "сините" от София.