Варна<+> 19.02.2025 15:48 Снимка: ДНЕС+
Черно море и Спартак с трудни съперници тази седмица
Двата варненски отбора в елитната футболна група ще имат за съперници тази седмица първите два отбора в класирането.
Черно море започна подготовка за предстоящия мач от 22-рия кръг на efbet Лига срещу тима на Лудогорец. „Моряците“ проведоха своето занимание на стадион „Младост“ в пълен състав. В тима няма контузени футболисти и всички се готвиха на пълни обороти, съобщиха от клуба.
За загрявка играчите, треньорският щаб и помощният персонал почистиха терена от падналия през нощта сняг, а след това проведоха пълноценна тренировка.
До мача в събота „зелено-белите“ ще тренират на стадион „Младост“, за да пазят тревното покритие за срещата с шампиона на България. Сблъсъкът между двата тима е на 22 февруари, събота, от 17:30 часа на стадион „Тича“.
В първите два пролетни кръга "моряците" записаха домакинска загуба от Локомотив Пловдив и равенство на "Тича" с Крумовград.
Другият варненски тим в efbet Лига - Спартак, стартира полусезона с равенство при гостуването си на Арда в Кърджали и домакинска победа над Ботев Пловдив.
В петък на "соколите" им предстои тежко гостуване на Левски в София. Мачът на стадион „Георги Аспарухов“ е от 17:45 ч.
След изиграни 21 кръга Лудогорец е лидер във временното класиране с 56 точки, Левски е втори с 46. Черно море заема четвъртата позиция с 41, а Спартак е пети с 35 пункта.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:39 Хороскоп за събота, 7 март 2026 г.
- 19:56 За първи път: Световна титла за България в биатлона!
- 19:35 Първата дама на Ирак критикува използването на кюрдите „като пешки“ в конфликта в Иран
- 19:27 Слави Трифонов за сагата в МРРБ: Това щеше да измести темата за войната
- 19:20 Сиярто: Смъртната заплаха от Зеленски към Орбан надхвърля всички граници
- 19:12 САЩ временно разрешават доставките на руски петрол за Индия
- 19:04 Тръмп отстрани от поста министъра на вътрешната сигурност
- 18:55 Шефът на Пентагона: САЩ няма да разширяват военните си цели в Иран