Бисер Петков: Надявам се законопроектът за социалната икономика да бъде приет до края на юли
Варна<+> 14.06.2018 11:27
Надявам се законопроектът за социалната икономика да бъде приет от Народното събрание до края на юли. Това каза днес във Варна министърът на труда и социалната политика Бисер Петков, който участва в Европейската конференция "Социалната икономика като ефективен модел за социално включване, социално предприемачество, социални услуги, заетост". Той уточни, че законопроектът е готов и вече приключва общественото му обсъждане, предава БТА.
Концепцията за закона за социалните услуги беше публикувана за обществено обсъждане и в нея има ново виждане за мисията на социалните услуги, коментира още министърът. По думите му има съществени предложения, свързани с планирането на социалните услуги - създаване на карта на националните услуги, която да е на база на анализ на потребностите.
Има съществени промени при доставчиците на социални услуги, с по-широко участие на т.нар. сега външни доставчици, обясни Петков. Той допълни, че смята, че концепцията е доста задълбочена и предоставя основните насоки за промени в бъдещото законодателство.
През тази година националният форум на доставчиците на социални услуги за първи път прерасна в европейска конференция, каза председателят на Националния алианс за социална отговорност Георги Георгиев. Той посочи, че във форума участват повече от 350 души от почти всички европейски държави. На откриването на конференцията, освен министър Петков, присъства и председателят на парламентарната комисия по труда, социалната и демографска политика Хасан Адемов. Форумът продължава и утре.
Концепцията за закона за социалните услуги беше публикувана за обществено обсъждане и в нея има ново виждане за мисията на социалните услуги, коментира още министърът. По думите му има съществени предложения, свързани с планирането на социалните услуги - създаване на карта на националните услуги, която да е на база на анализ на потребностите.
Има съществени промени при доставчиците на социални услуги, с по-широко участие на т.нар. сега външни доставчици, обясни Петков. Той допълни, че смята, че концепцията е доста задълбочена и предоставя основните насоки за промени в бъдещото законодателство.
През тази година националният форум на доставчиците на социални услуги за първи път прерасна в европейска конференция, каза председателят на Националния алианс за социална отговорност Георги Георгиев. Той посочи, че във форума участват повече от 350 души от почти всички европейски държави. На откриването на конференцията, освен министър Петков, присъства и председателят на парламентарната комисия по труда, социалната и демографска политика Хасан Адемов. Форумът продължава и утре.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:05 Цолов триумфира в Австрия и завърза битката за световната титла
- 12:53 Ново земетресение в Япония - този път с магнитуд 6,1
- 12:43 Разгадаха тайната на цветното зрение при човека
- 12:30 Частните обиколки на Акропола вече струват 5000 евро
- 12:18 Унгария намали мощността на АЕЦ "Пакш" заради жегата
- 12:07 Осъден изнасилвач, приятелка с Епстийн, скандален шаман - те са от кралското семейство на Норвегия
- 11:54 Страни от Персийския залив осъдиха последните удари с дронове на Иран
- 11:42 САЩ разочаровани от опитите на Мачадо да се върне във Венецуела