Варна<+> 02.12.2024 12:00 Снимка: ДНЕС+
Административен съд – Варна е домакин на благотворителен коледен базар
От днес до 18 декември Административен съд – Варна ще бъде домакин на шести пореден благотворителен коледен базар. Тазгодишната инициатива се провежда съвместно с Център за социална рехабилитация и интеграция „Прегръдка”. Бенефициенти на социалната услуга са деца и ученици с хиперкинетично разстройство на поведението и дефицит на внимание. Със средствата, събрани от коледните изделия, ще бъде закупен хемо-енцефалограф, нужен на звеното при работата с деца с екранна зависимост, слаб контрол на импулсите и поведенчески разстройства. Устройството действа като невротренинг и неврорехабилитация на челните дялове и измерва промените в кръвоснабдяването на мозъка. По този начин помага децата да овладеят навици за концентрация на вниманието, самоконтрол, планиране и организиране на своето поведение.
Център за социална рехабилитация и интеграция „Прегръдка” предоставя специализирана, комплексна социална услуга и е с капацитет 40 деца, от 3 до 18 г. Целевата група обхваща подрастващи с дисфазии на развитието; с хиперкинетично разстройство на поведението, съчетано или не с умствено изоставане и/или със стереотипни движения; с проблеми в социалната комуникация, дължаща се на дисфазия на развитието или емоционално-поведенчески нарушения; членовете на семейството на бенефициентите и обгрижващите ги; други лица, насочвани от организации и институции работещи за и с такива деца, техните педагогически съветници, ресурсни учители, педагози и/или родители на деца и др.
Желаещите да се включат в благотворителната кауза могат да избират от разнообразните коледни артикули, изработени лично от децата и специалистите от Център за социална рехабилитация и интеграция „Прегръдка”. Картички, новогодишни късмети, играчки за елха и много други декорации ще бъдат изложени до деловодството в сградата на съда.
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.28618 |
![]() |
10 | 3.8512 |
![]() |
100 | 4.19993 |
![]() |
1 | 1.6688 |
Последни новини
- 10:17 Кметът на “Младост”: Искаха да назнача за зам.-кмет бивш депутат. Това не беше съвет, а натиск
- 10:09 Кметът на Русе с подробности за поредния разкрит „дом на ужасите“
- 10:01 Диана Дамянова: Схемата в София е лично дирижирана от Лена Бориславова, тя дърпа конците
- 09:54 Морето става по-бурно, удавниците - повече: За какво трябва да внимават плажуващите?
- 09:46 Пилотът, приземил аварийно малък самолет в Пирин: Живея втори живот
- 09:39 Председателят на ДКСБТ: Ще има трудности в първите месеци след въвеждането на еврото
- 09:31 Варненският зоопарк вдига цените на входните билети от 1 юли
- 09:23 На 1 юли почитаме лечителите Св. Св. Козма и Дамян