Варна<+> 08.11.2023 13:43 Снимка: ДНЕС+
32-годишна варненка бе осъдена за ползване на чужда банкова карта
Варненският окръжен съд одобри внесено от прокуратурата споразумение, с което 32-годишната Мария Стоянова, живееща в Игнатиево се признава за виновна в съзнателно ползване на чужд платежен документ, без знанието на титуляра. Тя осъществила седем транзакции на обща стойност – 2 700 лева.
Жената е осъждана и без образование.
Съгласно параметрите на одобреното от съда споразумение, 32-годишната Мария прие да изтърпи наказание „лишаване от свобода“ в размер на една година, както и глоба от 2 000 лева. Наказанието ще бъде изтърпяна при първоначален строг режим. В нейна тежест са и направените по делото разноски в размер на 468,63 лева, които Стоянова след да плати в полза на държавата, по сметка на ОД на МВР – Варна.
Съдебният акт е окончателен и има последици на влязла в сила присъда.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:35 Работна група ще изготви предложения за решения за благоустрояването и чистотата във Варна
- 10:27 ООН спря евакуацията на моряци от Ормузкия проток заради атаката на търговски кораб
- 10:19 Сметната палата: Има грешки за близо 2,205 млрд. лв. при общинските отчети
- 10:11 САЩ удължиха срока за купувачите на международните активи на „Лукойл“ до 25 юли
- 10:04 "Маркет линкс": Увеличава се недоверието към правителството на Румен Радев
- 09:55 Мъжът, подал сигнал до 112, за удара на АМ „Тракия”: Нямаше абсолютно никакви следи от спирачен път
- 09:48 Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
- 09:40 Зеленски наредил 40-дневна масирана операция срещу руски цели