Крими 11.09.2025 10:56 Снимка: ДНЕС+
Откраднати са хиляди левове в поне три измами с дебитни карти в Исперих
В град Исперих органите на реда разследват поредица от тревожни инциденти с неправомерни транзакции, извършени чрез дебитни карти. Само за периода между 5 и 10 септември са регистрирани три отделни случая, при които местни жители са изгубили хиляди левове.
В първият случай от сметка на местна жена изчезват 2 800 лв. Сигнал подава 58-годишна жителка на Исперих в Районното управление, след като установила липса на 2 800 лв. от банковата си сметка. По думите ѝ парите са изтеглени без нейно знание и съгласие.
След дни майка и дъщеря стават жертви в един и същи ден. На 10 септември в полицията е подаден нов сигнал – този път от 52-годишна жена. Тя съобщила, че от сметката на нейната 80-годишна майка са откраднати 820 лв., а от нейната собствена сметка – 320 лв. И при двата случая са използвани съответните дебитни карти на потърпевшите.
По всички инциденти се водят проверки по чл. 249, ал. 1 от Наказателния кодекс, който касае неправомерно използване на платежни инструменти. От ОДМВР – Разград призовават гражданите да бъдат изключително внимателни при боравене с банковите си карти и да сигнализират незабавно при съмнения за злоупотреба.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци