Везенков с драматична загуба в НБА

Спорт 28.10.2023 11:32 Снимка: ДНЕС+

Българинът с 10 точки като резерва

Сакраменто Кингс на Александър Везенков не успя да постигне втора поредна победа и първа като домакин от началото на редовния сезон в НБА. Везенков и съотборниците му станаха свидетели на поредния рецитал на Стеф Къри, който изведе своя Голдън Стейт Уориърс към драматичен успех със 122:114 (29:24, 28:36, 27:39, 30:25) в зала “Голдън 1 Сентър” в Калифорния. Стеф отбеляза 41 точки за “воините”, включително 16 в превърналата се в ключова за победата трета четвърт. Така най-великият стрелец за всички времена продължи наказателната си акция срещу Сакраменто, след като наниза исторически 50 точки в решителния седми мач от плейофната серия между двата тима през миналия сезон.

Александър Везенков пък записа още едно изключително ефективно включване от пейката на “кралете”, като този път най-полезният играч в Евролигата се отличи с първия си мач с двуцифрен актив в редовния сезон на НБА. Българският национал завърши срещата с 10 точки и 1 борба за само 12 минути, прекарани на терена. Той наниза 8 точки през първото полувреме, но получи само 3 минути игра през второто, в което бе “забравен” на резервната скамейка. Везенков бе 4/6 при стрелбата си от игра, включително 2/4 от тройката, като една от стрелбите му бе отчайваща такава в края на втората четвърт от собствената половина, така че той отново може да се поздрави с висока успеваемост. Силните му изяви през първото полувреме обаче не му осигуриха повече минути през второто, в сравнение с първия му мач срещу Юта, когато той игра по равно и в двете полувремена.