Везенков най-добър за Олимпиакос при победа в Евролигата

Спорт 26.03.2022 14:33 Снимка: БГНЕС

Александър Везенков и Олимпиакос си гарантираха домакинско предимство за плейофите в Евролигата. Българинът и отборът му отказаха АСВЕЛ с 94:80 като гости. Гръцкият гранд е с баланс от 18-9 и заемо трето място в класирането, докато французите са 13-ти с 8 успеха и 18 поражения.

206-сантиметровото крило свърши страхотна работа за Олимпиакос и стана най-полезен в срещата с дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби. На сметката си националът остави още 2 асистенции и 1 открадната топка за 32 минути на паркета като титуляр, като бе 6/9 при стрелбата си от средно разстояние и 2/5 зад дъгата. Тайлър Дорси наниза 21 точки плюс 7 борби. Костас Слукас добави 15 и 9 асистенции.

Матю Стразел бе най-добър за АСВЕЛ с 16 точки. Реймар Морган и Йосуфа Фал останаха с по 12.

След две поредни загубени визити в Евролигата, Олимпиакос се бори храбро и стигна до двуцифрен аванс в последната четвърт. Затова заслуга имаха Александър Везенков, реализирал 12 точки след почивката, както и Костас Слукас, оформил изцяло своя точков актив през второто полувреме.

На 1 април Александър Везенков и Олимпиакос ще се изправят срещу Барселона, а ден по-рано АСВЕЛ ще спори с Макаби Тел Авив./БГНЕС