Везенков и "Кингс" удариха пак "Лейкърс" на ЛеБрон

Спорт 16.11.2023 12:51 Снимка: ДНЕС+

Александър Везенков записа 4 точки, а Домантас Сабонис бе най-резултатен с рекордните си за сезона с 29 при победа на "Сакраменто Кингс" със 125:110 над "Лос Анджелис Лейкърс" в калифорнийско дерби от Националната баскетболна асоциация. Това бе 4-а поредна победа за тима на българската звезда и са лидери в Тихоокеанската дивизия.

Везенков игра 12,23 минути и отне две топки, но не успя да вкара нито една от трите си стрелби от далечно разстояние. Той отбеляза всичките си точки в третата четвъртина, когато бе точен веднъж от игра и два пъти от нарушение. Последната точка на българина бе за 100:77 в полза на "Кингс".

Де'Арън Фокс и Кевин Хюртер вкараха по 28 точки за Сакраменто, като последният наниза шест тройки за победата. Тя бе втора за "Кингс" срещу "Лейкърс" от началото на сезона, след като отборът на Везенков спечели и на 30 октомври със 132:127.

Фокс е с по 28 точки в първите си два мача след лечение на контузия в глезена, получена в предния мач срещу Лос Анджелис.

За "Лейкърс" с 28 пункта, 10 борби и 11 асистенции се отчете мегазвездата ЛеБрон Джеймс, който записа първи трипъл-дабъл за сезона. 28 точки записа и Д'Анджело Ръсъл.