"Ветеран" спечели първия старт за СК в спускането

Спорт 26.11.2006 12:37

Представителят на Лихтенщайн Марко Бюхел стана най-възрастният победител в състезание за Световната купа в спускането, след като спечели първия старт за сезона в канадския зимен курорт Лейк Луис.

Бюхел изпревари с 0.05 секунди представителя на домакините Мануел Осбърн-Параде, а трети остана Петер Фил (Италия).

Със своите 35 години и 21 дни Бюхел става най-възрастният шампион в спускането, като сменя на върха в тази класация Щефан Еберхартер (Австрия), който спечели старта в Кицбюел на 34 години и 10 месеца.

"Ще си призная, че стартът в Лейк Луис беше моята голяма цел през лятото. Тренирах и мислех единствено за старта в Лейк Луис, надявах се да спечеля и го постигнах, въпреки че сега ще се пише за мене като рекордьор във възрастовата категория", заяви Бюхел след края на състезанието.

За него това е трета победа в Световната купа - има още една във Вал Гардена през 2005-а година в същата дисциплина и една в Супер-Г в Гармиш Партенкирхен през 2003-а.

Осбърн-Параде стартира 4-и в състезанието и беше подкрепян бурно от местните фенове с надеждата да стане първият канадски скиор, който печели на родна земя от 2003-а година. Тогава Ерик Гей спечели също в Лейк Луис. Бюхел обаче показа опит, след като няколко пъти премина максимално бързо и ефективно през рискови участъци. /Нетинфо

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355