В Монте Карло: Григор продължава към 1/8-финалите, испанец изхвърли Джокович

Спорт 13.04.2022 12:02 Снимка: ДНЕС+

Григор Димитров записа втора победа на тазгодишния Мастърс турнир в Монте Карло, надделявайки над световния №49 Душан Лайович.

Българинът изоставаше със сет и пробив (4:6, 2:3), но постепенно взе инициативата и стигна до напълно заслужен успех, след като спечели 10 от последните 12 гейма в срещата.

По този начин Димитров намери място на осминафиналите в Княжеството за четвърти пореден път, като в предходните три издания на турнира отпадна след загуби от Рафаел Надал, който тази година не участва в надпреварата.

С успеха си Димитров заработи 72 865 евро и 90 точки за световната ранглиста, в която заема 29-о място. В сряда Гришо почива. Неговият следващ съперник в турнира ще бъде определен от дуела между поставения под №4 Каспер Рууд (Норвегия) и квалификанта Холгер Руне (Дания).

Испанецът Алехандро Давидович Фокина поднесе голямата изненада на турнира в Монте Карло, след като елиминира Новак Джокович с 6:3, 6:7(5), 6:1.

Сърбинът се завърна на корта след близо два месеца отсъствие заради отказа му да се ваксинира и се видя, че това се е отразило на формата му. На другия полюс бе 22-годишният Фокина, който през миналия сезон стигна до четвъртфиналите на "Ролан Гарос"./tribune.bg