Уориърс с невероятен обрат срещу шампиона ЛА Лейкърс

Спорт 19.01.2021 10:40 Снимка: ДНЕС+

Голдън Стейт преодоля пасив от 14 точки в четвъртата част и победи шампиона Лос Анджелис Лейкърс със 115:113.

Стеф Къри реализира 26 точки за успеха, а Кели Убре-младши добави 23.

Тройка на ЛеБрон Джеймс даде преднина на Лейкърс от 97:83 в началото на последната част, но Голдън Стейт стигна до обрат. Тимът губеше с 97:105 5:52 минути преди края, но направи серия от 15:2 за обрата.

Убре-младши изравни 108:108, а с кош на Дреймънд Грийн "войните" поведоха за първи път в мача 2:40 преди сирената.

Джеймс имаше шанс да донесе успеха на "езерняците", но пропусна тройка със сирената.

Денис Шрьодер беше най-резултатен за Лейкърс с 25 точки, а ЛеБрон Джеймс завърши с 19. Антони Дейвис се отличи с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 17 борби.

Резервата Ерик Паскал вкара 19 точки, а Анрю Уигинс добави 18 за Голдън Стейт./sportal.bg