Спорт 16.01.2021 07:58 Снимка: ДНЕС+
Уейн Рууни прекрати състезателната си кариера
Голмайсторът на националния отбор на Англия Уейн Рууни обяви край на състезателната си кариера, но остава във втородивизионния Дарби Каунти като мениджър.
35-годишният Рууни съчетаваше функциите на играч и временен треньор на тима в последните месеци след уволнението на Филип Коку, но сега ще се насочи изцяло към контролирането на тренировъчния процес и подготовката за мачовете.
"Да ми бъде дадена възможност да последвам хора като Брайън Клъф, Джим Смит, Франк Лампард и Филип Коку е огромна привилегия. Аз и моят екип ще работим за развиването на потенциала на този исторически за английския футбол клуб, в който се уверих през последните 12 месеца", добави Рууни.
Юношата на Евертън прекара най-силните години от състезателната си кариера в Манчестър Юнайтед, на който също стана голмайстор номер 1 в клубната история. Преди да премине в Дарби той прекара няколко сезона в родния Евертън и в американския ДС Юнайтед.
CHF
|
1 | 2.09381 |
GBP
|
1 | 2.22861 |
RON
|
10 | 3.84219 |
TRY
|
100 | 3.97964 |
USD
|
1 | 1.68941 |
Последни новини
- 23:18 Слави: Депутат посочи с пръст две дами от МЗ, почват да ги дърпат, да ги псуват, свалят ги на земята
- 22:22 Ранени полицаи при сблъсъци между протестиращи и униформени в София
- 22:01 Хороскоп за четвъртък, 27 ноември 2025 г.
- 21:14 Ескалация: Протестъри пукаха гуми на автобус, Василев крещи: Не пускайте депутатите да си ходят!
- 19:32 Дженифър Лопес рекламира годежни пръстени, въпреки че е била разведена четири пъти
- 19:24 Европейският парламент прие бюджета на ЕС за следващата година
- 19:17 Мицкоски отрече да е имало нападение срещу Владимир Перев
- 19:10 Цените на RAM паметта скочиха със 171%