ЦСКА премина трудно през "Арда" с 3:1

Спорт 29.10.2022 13:17 Снимка: ДНЕС+

ЦСКА победи с 3:1 като гост "Арда" в  Кърджали. Успехът на "червените" обаче не дойде никак лесно.

"Арда" бе по-активният отбор през по-голямата част от мача, но някои грешки в отбрана лишиха домакините от поне точка.

Още в четвъртата минута на мача Светослав Ковачев прати топката във вратата на ЦСКА. След близо триминутно преглеждане на ситуацията обаче съдиите прецениха, че Тонислав Йорданов е бил в засада, когато е получил топката, която след това подаде на Ковачев.

Десетина минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от главния съдия Георги Давидов и екипа му.

ЦСКА подобри играта си с напредването на мача и в 32-ата минута столичани поведоха. Центриране от дясно от корнер на Тибо Вион намери на близката греда Джонатан Линдсет и норвежецът с глава реализира за 0:1.

Второто полувреме започна по начина, по който стартира и първото - с по-активна игра на "Арда". Този път натискът на домакините се увенча с успех. В 56-ата минута ниско центриране от фаул на Иван Коконов намери Светослав Ковачев и той с левия крак простреля Бусато за 1:1.

Равенството обаче се задържа съвсем кратко. В 65-ата минута резервата Дюкенс Назон вкара за 1:2 при разбъркване след корнер.

След гола "Арда" се хвърли в предни позиции в търсене на ново изравняване, но такова не се случи. Вместо това в 90-ата минута гостите решиха всичко с трети гол, който бе отбелязан от друга резерва - Марселино Кареасо след пас на друг играч, влязъл като смяна - Лазар Туфегджич.