ЦСКА 1948 загуби с 0:1 от ФКСБ при дебюта си в Европа

Спорт 27.07.2023 09:42 Снимка: ДНЕС+

ЦСКА 1948 дебютира с поражение в европейските клубни турнири. „Червените“ загубиха от румънския ФКСБ с минималното 0:1 в мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите.

Единственото попадение на „Васил Левски“ реализира Флоринел Коман в 28-ата минута, а в 70-ата срещата бе прекъсната за кратко заради токов удар на Националния стадион.

Проблемът бе решен за по-малко от 10 минути, но по-големият за момчетата на Атанас Рибарски беше, че те пропуснаха няколко чисти ситуации и в крайна сметка загубиха първия си двубой на международната сцена.

В началото на срещата вратарят им Даниел Наумов отрази удари на Адриан Шут и Александру Бълуца, а за "червените" неточен бе Стоян Стоичков.

Младокът напредна по лявото крило и стреля по диагонал, но топката премина покрай страничната греда.

В ответната атака румънските "армейци" откриха резултата. Капитанът им Дариус Олару получи подаване по лявото крило и центрира ниско в наказателното поле, където Наумов изби топката, но право към точката за дузпа.

Там я чакаше непокритият Флоринел Коман, който я прати в опразнената от стража мрежа за 1:0.

ЦСКА 1948 имаше по-добрите положения в началото на втората част, но "червените" не успяха да вкарат.

Първо вратарят Стефан Търновану отрази силен удар на резервата Антонио Вутов, а по-късно Елитон стреля с глава над напречната греда на гостите от Румъния.

В 70-ата минута срещата бе спряна заради токов удар и продължи в 77-ата.

В 84-та Бирсент Карагарен центрира на далечна греда за Симеон Петров, който пък обърна отново играта с пас с глава за непокрития Антонио Вутов.

Топката обаче премина малко над скочилия високо халф на "червените" и той не успя да стреля с глава към вратата на румънците.

Секунди по-късно отново Карагарен подаде в наказателното поле за Талис, чийто удар по земя бе точен, но уловен от Търновану.

Заради проблемите с осветлението на "Васил Левски" главният съдия Лука Пайрето от Италия назначи 9 минути добавено време.

ЦСКА 1948 обаче не успя да стигне до изравняване и гостува в Румъния следващата седмица с гол пасив.

ЦСКА 1948 – ФКСБ 0:1
0:1 Флоринел Коман (28)

СТАРТОВ СЪСТАВ:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища, 87. Симеон Петров, 5. Елитон (к), 4. Мики Орачев, 22. Реян Даскалов, 21. Емил Ценов, 10. Георги Русев, 13. Стоян Стоичков, 8. Педриньо, 9. Видар Кяртансон;

Треньор: Атанас Рибарски;

ФКСБ: 32. Щефан Тарновану, 23. Овидиу Попеску, 5. Джойским Дава, 6. Денис Харуц, 33. Ристо Радунович, 25. Александру Балуца, 8. Адриан Сут, 27. Дариус Олару (к), 98. Андрей Кордеа, 9. Андреа Кампаньо, 7. Флоринел Коман;

Треньор: Елиас Хараламбус;