Тодор Батков: Можем още!
Спорт 24.08.2006 11:18
Изказвания след мача Киево - Левски (2:2):
Тодор Батков:
Това, което пробвахме в последните 5 години, успяхме да го постигнем днес със силен дух и характер. Напълно заслужихме тази радост. Показахме, че сме по-добрият отбор точно в сърцето на Италия, която да не забравяме е световният шампион.
Убеден съм, че Левски има резерви и може още по-добре. И ще го покаже още в групите.
В съблекалнята казах на играчите, че те написаха глава втора от историята, а от септември започват да пишат глава трета.
Имаше малко напрежение, когато стана ясен жребият, но ние показахме как се бият италиански отбори. Взехме 10 години аванс пред всички останали български отбори. Желая им обаче и на тях успех в турнира за купата на УЕФА.
Не зная колко точно пари ще вземе Левски от влизането в Шампионската лига. Аз обаче няма да занеса парите вкъщи.
След първия мач с Киево дадох премии от себе си. Сега пак ще им дам от моя джоб.- Футболистите ще получат и още една премия затова, че влязоха в Шампионската лига.
В последната година бихме два френски и два италиански отбора. Затова съм убеден, че ще се представим на ниво и в групите и, че можем да вземем между 4 и 6 точки. Парите от лигата ще вложим в разумни неща - подобрения в базата и строителство.
Радостта ми е много голяма. Щастлив съм че Левски достави върховно удоволствие на цяла България.
Наско Сираков:
Отличен треньор и фуболисти, които знаят да се трудят и да работят всеки един ден. Някоя мечти се сбъдват, някои не. Но днес нашата стана реалност.
Работихме честно и почтено през последните две години и затова Господ бе с нас. Закономерно продължаваме напред. Бях сигурен, че ще постигнем тази наша мечта. За 1 година изиграхме 18 мача в Европа, а 90 процента от тях на суперниво.
Приказката продължава и понататък Аз специално бях сигурен, че ще постигнем тази наша мечта. С играта си Левски доказа, че мястото му е в Шампионската лига.
А Киево пък показа, че е отбор само за турнира за купата на УЕФА. Цяла седмица бяхме облъчвани от италианските медии как е бил виновен съдията за загубата на Киево в първата среща. На реванша обаче се видя кой е по-добрият отбор и кой заслужава да играе в най-престижния футболен турнир.
Сега давам два дни на футболистите да празнуват. Утре ги каня на купон в Син Сити.
Елин Топузаков:
"Аз съм максималист и ме е яд, че не успяхме да победим след като водехме с 2:0. Но се радвам, че успяхме да осъществим мечтата на милиони Българи и Левски да влезе в Шампионската лига. Сега първо трябва да изчакаме жребия за групата преди да говорим и да правим прогнози. Мисля, че можем да постигнем още много, още повече, че сега напрежението върху нас падна".
Емил Велев (помощник-треньор на Левски):
Бяхме с класа над италианците. Превъзхождахме ги във всяко едно отношение и изпуснахме победата в реванша. Трябваше да ги бием с 5:2, защото не не спряха да говорят две седмици как са изпуснали Левски в първата среща. /Нетинфо
Тодор Батков:
Това, което пробвахме в последните 5 години, успяхме да го постигнем днес със силен дух и характер. Напълно заслужихме тази радост. Показахме, че сме по-добрият отбор точно в сърцето на Италия, която да не забравяме е световният шампион.
Убеден съм, че Левски има резерви и може още по-добре. И ще го покаже още в групите.
В съблекалнята казах на играчите, че те написаха глава втора от историята, а от септември започват да пишат глава трета.
Имаше малко напрежение, когато стана ясен жребият, но ние показахме как се бият италиански отбори. Взехме 10 години аванс пред всички останали български отбори. Желая им обаче и на тях успех в турнира за купата на УЕФА.
Не зная колко точно пари ще вземе Левски от влизането в Шампионската лига. Аз обаче няма да занеса парите вкъщи.
След първия мач с Киево дадох премии от себе си. Сега пак ще им дам от моя джоб.- Футболистите ще получат и още една премия затова, че влязоха в Шампионската лига.
В последната година бихме два френски и два италиански отбора. Затова съм убеден, че ще се представим на ниво и в групите и, че можем да вземем между 4 и 6 точки. Парите от лигата ще вложим в разумни неща - подобрения в базата и строителство.
Радостта ми е много голяма. Щастлив съм че Левски достави върховно удоволствие на цяла България.
Наско Сираков:
Отличен треньор и фуболисти, които знаят да се трудят и да работят всеки един ден. Някоя мечти се сбъдват, някои не. Но днес нашата стана реалност.
Работихме честно и почтено през последните две години и затова Господ бе с нас. Закономерно продължаваме напред. Бях сигурен, че ще постигнем тази наша мечта. За 1 година изиграхме 18 мача в Европа, а 90 процента от тях на суперниво.
Приказката продължава и понататък Аз специално бях сигурен, че ще постигнем тази наша мечта. С играта си Левски доказа, че мястото му е в Шампионската лига.
А Киево пък показа, че е отбор само за турнира за купата на УЕФА. Цяла седмица бяхме облъчвани от италианските медии как е бил виновен съдията за загубата на Киево в първата среща. На реванша обаче се видя кой е по-добрият отбор и кой заслужава да играе в най-престижния футболен турнир.
Сега давам два дни на футболистите да празнуват. Утре ги каня на купон в Син Сити.
Елин Топузаков:
"Аз съм максималист и ме е яд, че не успяхме да победим след като водехме с 2:0. Но се радвам, че успяхме да осъществим мечтата на милиони Българи и Левски да влезе в Шампионската лига. Сега първо трябва да изчакаме жребия за групата преди да говорим и да правим прогнози. Мисля, че можем да постигнем още много, още повече, че сега напрежението върху нас падна".
Емил Велев (помощник-треньор на Левски):
Бяхме с класа над италианците. Превъзхождахме ги във всяко едно отношение и изпуснахме победата в реванша. Трябваше да ги бием с 5:2, защото не не спряха да говорят две седмици как са изпуснали Левски в първата среща. /Нетинфо
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.