Силен финал определи новия шампион на Националния турнир по боулинг „Фантастико Оупън“

Спорт 28.06.2020 18:12 Снимка: ДНЕС+

Зрителите в  столичната Mega Xtreme Bowling- Joy Station, Студентски град видяха много оспорвани финални игри , които определиха победителите в трите групи на „Фантастико Оупън“ 87-мо издание.

Надпреварата, която беше с награден фонд от 5 000 лева показа, че въпреки липсата на игрова практика заради епидемиологичната обстановка през последните месеци,  състезателите не са загубили от своята спортна форма и показаха майсторство и класа в завършилия турнир.

Шампион в елитната група „А“ стана Пламен Станчев, който се наложи във финалната игра над Дарин Траянов с 245 на 201 точки. Трети завърши Диан Динев, а четвърти Тодор Личев. Победител в група „В“ е Радосвет Николов, а Адриана Динева ликува с купата в група „С“.

53 състезатели взеха участие през всичките дни , като най-малкия участник беше Антон Симеонов на 11 години, а най-възрастен Сумартава Чакравартая на 83 години. И двамата играха в група „В“, като завършиха в средата на крайното класиране.

Следващото издание на Националния турнир по боулинг „Фантастико Оупън“ - 88-мо поредно издание ще се проведе отново в  Mega Xtreme Bowling- Joy Station, Студентски град в периода 20-26 юли 2020.