Спорт 13.04.2025 09:36 Снимка: ДНЕС+
Сестри Стоеви за пети път са кралиците на европейския бадминтон
Габриела и Стефани Стоеви спечелиха за 5-и път европейската титла по бадминтон при женските двойки.
На финала в Хорсенс двете сестри, поставени под №1 в основната схема, разгромиха с 2:0 (11, 16) представителките на домакините Натася Антонисен и Майкен Фругорд пред препълнените трибуни.
По пътя към успеха българките постигнаха общо 4 победи, като всички те бяха записани без допуснат гейм.
Предишните три европейски титли бяха през 2018 г., 2021 г. и 2022 г., като те играха финал и през миналата 2024 г., когато в Саарбрюкен загубиха от французойките Марго Ламбер и Ане Тран.
Тогава те стигнаха и до 5-ото място на Олимпийските игри в Париж, с което повториха най-доброто класиране на български бадминтонист на от 2004 г. в Атина, когато успехът бе извоюван от настоящия старши треньор на националните отбори Петя Неделчева.
Стоеви вече имат общо 10 отличия от големи първенства в своята кариера.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:25 България е с най-голям годишен ръст на цените на горивата и смазочните материали в ЕС
- 13:23 Арестуваха китайски шпионин в София за престъпление против републиката
- 13:15 БСК: Индустрията е изправена пред сериозен недостиг на кадри, работната сила застарява
- 13:07 Европрокуратурата дава на съд за измама консултант по проект за дентални грижи у нас
- 13:04 Олег Невзоров се завърна във Варна и се срещна със собствениците на имоти във Форест клуб
- 12:59 Отстраненият от длъжност шеф: Службата по кадастър само регистрира имот, не установява законността
- 12:51 Германия е готова да задължи войници да се включат в постоянната танкова бригада в Литва
- 12:43 Политолози: Йотова трябва да се еманципира от Радев, Гюров е слаб кандидат