Съдия топи Интер, федерацията се кани да разследва
Спорт 25.09.2006 16:52
Италианската футболна федерация възнамерява да започне разследване заради обвинения на рефера Масимо де Сантис към Интер, че през 2002 година го е следял.
Бившият съдия, получил четиригодишна дисквалификация покрай корупционния скандал през лятото, обвини Интер, че негови представители са организирали подслушване на телефона му. Реакцията му идва на фона на скандала в страната, избухнал, след като стана ясно, че стотици телефони са били подслушвани от Телеком Италия.
"Когато научих за тази действията на Масимо Морати, бях омерзен. Наказан съм за неща, които не съм направил и винаги съм се смятал за невинен, а сега, като научих какво е ставало преди няколко години, ме отвращава. Защо са ме следили? Мисля, че може би са искали да ме шантажират", заяви Де Санктис.
Смята се, че Интер е искал да изобличи Де Санктис заради съмнения, изказани от бившия арбитър Данило Нучини пред тогавашния президент на "нерадзурите" Джачинто Факети, за нерегламентирани контакти между ексгенералния директор на Ювентус Лучано Моджи и самия Де Санктис. Разследването не е довело до конкретни резултати и с извода, че "няма незаконни неща в личния живот на Масимо де Санктис".
Ако обвиненията се окажат истина, Интер рискува глоба за нарушаване на спортния кодекс, но за самия отбор няма да има последствия, уточнява "Ченъл 4". Собственикът на Интер Масимо Морати заяви, че клубът няма нищо общо с обвиненията за подслушвани разговори, макар Телеком Италия да е един от акционерите в клуба.
Преди броени дни за президент на комуникационния гигант бе назначен Гуидо Роси, доскорошен бос на Италианската футболна федерация. /Topsport.bg
Бившият съдия, получил четиригодишна дисквалификация покрай корупционния скандал през лятото, обвини Интер, че негови представители са организирали подслушване на телефона му. Реакцията му идва на фона на скандала в страната, избухнал, след като стана ясно, че стотици телефони са били подслушвани от Телеком Италия.
"Когато научих за тази действията на Масимо Морати, бях омерзен. Наказан съм за неща, които не съм направил и винаги съм се смятал за невинен, а сега, като научих какво е ставало преди няколко години, ме отвращава. Защо са ме следили? Мисля, че може би са искали да ме шантажират", заяви Де Санктис.
Смята се, че Интер е искал да изобличи Де Санктис заради съмнения, изказани от бившия арбитър Данило Нучини пред тогавашния президент на "нерадзурите" Джачинто Факети, за нерегламентирани контакти между ексгенералния директор на Ювентус Лучано Моджи и самия Де Санктис. Разследването не е довело до конкретни резултати и с извода, че "няма незаконни неща в личния живот на Масимо де Санктис".
Ако обвиненията се окажат истина, Интер рискува глоба за нарушаване на спортния кодекс, но за самия отбор няма да има последствия, уточнява "Ченъл 4". Собственикът на Интер Масимо Морати заяви, че клубът няма нищо общо с обвиненията за подслушвани разговори, макар Телеком Италия да е един от акционерите в клуба.
Преди броени дни за президент на комуникационния гигант бе назначен Гуидо Роси, доскорошен бос на Италианската футболна федерация. /Topsport.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.