Роналдо нокаутира Тотнъм с хеттрик за историята

Спорт 13.03.2022 12:31 Снимка: ДНЕС+

Манчестър Юнайтед спечели с 3:2 срещу Тотнъм в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Кристиано Роналдо изигра един от най-силните мачове след завръщането си на „Олд Трафорд“, отбелязвайки хеттрик, който го превърна в най-резултатния играч в историята на футбола. Португалецът вече има 807 попадения в кариерата си, с две повече от чешката легенда Йозеф Бицан, който досега държеше рекорда с 805 попадения.

"Червените дяволи" откриха резултата в 12-ата минута чрез завърналият се в титулярния състав Кристиано, който се разписа в годния десен ъгъл на вратата на Юго Лорис с удар от над 25 метра В 33-ата "шпорите" получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Алекс Телес. Зад топката застана Хари Кейн, който се разписа в долния десен ъгъл на Давид Де Хеа.

Пет минути след това Юнайтед възстанови преднината си. Джейдън Санчо центрира по земя отляво и Роналдо стреля между краката на Лорис. Лондончани за втори път в срещата изравниха в 72-ата минута. Хари Макгуайър си отбеляза автогол. Кристиано Роналдо обаче още не беше казал последната си дума. В 82-ата минута той засече с глава центриране от ъглов удар Алекс Телес.

В класирането тимът на Ралф Рангник излезе четвърти с 50 точки, с две повече от петия Арсенал, който обаче е с два мача по малко. Тотнъм пък е седми с 45 точки в актива си./БГНЕС