Реал Мадрид обърна Севиля и дръпна на върха в Испания

Спорт 29.11.2021 14:03 Снимка: БГНЕС

Отборът на Реал Мадрид поведе с четири точки на върха в класирането на Ла Лига, след като победи Севиля с 2:1 у дома в мач от първенството. На "Сантяго Бернабеу" имаха нужда от пълен обрат и страхотно изпълнение на Винисиус три минути преди края, за да стигнат до трите точки.

Андалусците започнаха двубоя по-добра и поведоха в резултата още в 12-та минута с гол на нападателя Рафа Мир. В 32-та минута голмайсторът на Кралския клуб Карим Бензема изравни и по всичко изглеждаше, че двата тима ще поделят точките, преди Винисиус да донесе успеха на домакините изключителен изстрел от далечно разстояние, който не остави никакви шансове на вратаря на Севиля.

По този начин тимът на Карло Анчелоти записа шеста поредна победа във всички турнири и вече има 33 точки на върха на класирането в Ла Лига, четири повече от втория Атлетико Мадрид, който вчера разби Кадис с 4:1 като гост. Севиля заема четвърта позиция в подреждането с актив от 28 точки.

В следващия кръг в сряда от 22:00 часа българско време Реал е домакин на Атлетик Билбао, докато за Севиля предстои гостуване на Кордоба в сряда от 20:00 часа. /БГНЕС