Реал дръпна с четири точки на Барса след нервна победа над Хетафе

Спорт 03.07.2020 11:56 Снимка: ДНЕС+

Отборът на Реал Мадрид спечели домакинството си на Хетафе с 1:0 в двубой от 33-ия кръг на испанската Ла Лига.

Кралският клуб влезе в срещата с възможност да дръпне пред действащия шампион и основен конкурент за титлата Барселона с четири точки, но играчите на Зинедин Зидан не убедиха с играта си през по-голямата част от мача. Още до почивката главният съдия Хавиер Мартинес показа четири жълти картона, а нервите продължиха и след почивката с нови шест официални предупреждения.

В крайна сметка „белите“ изкопчиха успеха след точната интервенция на капитана Серхио Рамос в 79-та минута. Така, Реал триумфира за шести пореден път и продължава без загубена точка след рестарта на първенството. Зидан и компания са на четири точки пред Барса, който във вторник направи равенство у дома с Атлетико Мадрид – 2:2. Хетафе е шести с 52 пункта.

В следващия кръг Реал гостува на Атлетик Билбао, докато Хетафе гостува на Осасуна. Тимът от Памплона спечели по-рано при визитата си на Ейбар с 2:0 – точни за победителите на два пъти беше Рубен Гарсия. Реал Сосиедад пък се върна в борбата за евротурнирите след обрат над Еспаньол с 2:1. Давид Лопес откри за каталунците, но Уилиан Хосе и Александър Исак донесоха успеха за домакините. /БГНЕС