Спорт 22.12.2022 13:03 Снимка: ДНЕС+
Ракът на Пеле прогресира, остава в болница за празниците
Ракът на дебелото черво на Пеле прогресира, съобщиха официално от болницата "Алберт Айнщайн" в Сао Паулу. 82-годишният Крал на футбола остава на лечение и през празниците.
"За съжаление ракът прогресира и пациентът изисква повече грижи, свързани с дисфункции на сърдечната и отделителната система", се казва в съобщението на лекарите.
Лекарите остраниха тумор от дебелото черво на Пеле през 2021 г.
"Коледа в дома ни е отложена", написа дъщерята на Пеле Кели Насименто в инстаграм.
"Решихме заедно с лекарите, по различни причини, че е по-добре той да остане в болницата под всички грижи, които новото му семейство в "Айнщайн" ни дава", допълни тя.
Пеле е единственият с три световни титли и дели първото място с Неймар при голмайсторите на Бразилия. Той има 77 попадения в само 92 мача за националния отбор.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:59 Кабинетът "Радев" замразява минималната заплата на 620,20 евро до 2028 г.?
- 13:57 Политическата криза в Румъния продължава
- 13:50 Tрима загинали след серия разрушителни торнада в САЩ
- 13:45 Кирил Димов, бивш шеф на ДАНС-Варна: Изгонването на Невзоров от България беше заради "пране на пари"
- 13:42 Над 40 са вече сигналите за мазут по плажове в Бургаско
- 13:41 Варна почете героите, спасили града след взрива на танкера "Ерма"
- 13:35 Министър Петрова обсъди с делегация от САЩ финалните стъпки за безвизово пътуване
- 13:33 Шест досъдебни производства за "Баба Алино" има във варненската прокуратура