Спорт 06.12.2022 23:07 Снимка: ДНЕС+

Португалия тотално разби Швейцария с 6:1

Голямата звезда на Португалия Кристиано Роналдо бе резерва в 1/8-финала от световното първенство в Катар срещу Швейцария на стадион "Лусаил", завършил с мощното 6:1 за европейските шампиони от 2016 г.

Още в 17-ата минута заменилият шесткратния носител на "Златната топка" Гонсало Рамош се откри в наказателното поле, получи топката и с мощен шут я заби в горния десен за вратаря ъгъл.

В 33-ата пък разписа ветеранът Пепе, който в отсъствието на Роналдо е капитан.

Защитникът реагира най-добре след изпълнението на ъглов удар и акар след мощен удар с глава.

В 51-ата отново таранът на "Бенфика" Гонсало Рамош доказа, че ненапразно са го пуснали на мястото на най-голямата звезда на Португалия и увеличи на 3:0.

Португалците не спряха и съвсем скоро - в 55-ата минута, защитникът на "Борусия" (Д) Рафаел Герейро накара за четвърти път вратаря Зомер да вади топката от мрежата си.

Едва тогава швейцарците успяха да отбележат почетно попадение.

Реализира го защитникът Аканджи след ъглов удар.

Това само амбицира допълнително португалците и в 67-ата минута щастливата резерва на Кристиано оформи своя хеттрик и резултата 5:1.

Преди мача бе проведена анкета и в нея голяма част от португалците обявиха, че не искат 37-годишният Роналдо да е титуляр.

Той влезе като резерва на мястото на Жоао Феликс, но не се запомни с нищо особено, освен с един удар от фаул в стената.

За сметка на това 6:1 във втората минута на добавеното време направи влезлият малко преди това Рафаел Леао с прекрасен параболичен удар по диагонала.

Португалия - Швейцария 6:1 (2:0). Голмайстори: Гонсало Рамош (17, 51, 67), Пепе (33), Рафаел Леао (90+2); Мануел Аканджи (58)