Спорт 29.11.2025 10:33 Снимка: ДНЕС+
Пиастри бе най-бърз в петък вечер и ще поведе спринта в Катар
Леко предимство пред съотборника му и лидер в генералното класиране
Оскар Пиастри, който е един от тримата претенденти за титлата във Формула 1, спечели квалификация за утрешния спринт в Катар.
Австралиецът от отбора на "Макларън" даде най-добро време от 1:20.055 минути в петъчната квалификация ще тръгне първи в утрешния спринт, който ще се състои от 19 обиколки.
Това изобщо не е без значение, защото всяка точка до края на сезона може да има решаващо значение в битката за титлата.
Разбира се, тези в спринта са малко като брой, защото победителят ще получи 8, а в низходящ ред от по една точка, осмият ще получи една.
Втори след Пиастри ще тръгне Джордж Ръсел с "Мерцедес", а трети е лидерът в генералното класиране Ландо Норис с "Макларън".
Новината е свързана с потъването на Макс Верстапен, който нямаше скоростта от последните състезания и ще стартира едва шести, дори зад съотборника си Юки Цунода.
Все пак това може и да не е фатално, защото този уикенд по-важната квалификация е утрешното, която ще определи местата за неделното състезание.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Очаква се спад до 30 процента на германските туристи заради недостиг на самолетен капацитет
- 19:24 1700 евро на месец взимат бавачките за пълен работен ден през лятото
- 19:16 Евростат: ЕС е с отрицателно търговско салдо през април заради растящ дефицит на енергоносители
- 19:09 Контрабандни златни накити за над 700 000 евро задържаха на "Капитан Андреево"
- 19:02 Събирането на такси в Ормузкия проток — добавено от Иран в последния момент към договора със САЩ
- 18:54 Мелони: Споразумението между САЩ и Иран е възможност за мир, която трябва да бъде използвана
- 18:47 Лавров: Европейците погрешно вярват, че "Русия губи"
- 18:44 Урсула фон дер Лайен: Франция и ЕС ще подпишат договор за над 15 млрд. евро по програмата СЕЙФ