Овечкин направи страхотен мач и измъкна Вашингтон на старта на плейофите

Спорт 22.04.2025 10:45 Снимка: Getty Images

Овечкин направи страхотен мач и измъкна Вашингтон на старта на плейофите

Руснакът има нова цел след подобрения рекорд - Купа "Стенли"

Александър Овечкин вкара първия гол в славната си кариера в овъртайм на плейофен мач в НХЛ, с който донесе победата на Вашингтон Кепитълс на старта на серията срещу Монреал Канейдиънс.

Руската легенда заби за 3:2 в допълнителното време и щеше да срути покрива на залата в столицата, където феновете - и с облекчение, и в еуфория, посрещнаха с мощен рев гола. Влязъл в плейофите като отбор №! на Изток, Вашингтон е фаворит в серията.

Това е сезонът на Овечкин. В последните седмици едва ли има по-коментиран и популярен спортист на планетата, след като 39-годишният руснак подобри рекорда на Уейн Грецки по голове в редовния сезон и вече има 897.

И тази сутрин Алекс направи огромен мач - той откри резултата в първата третина, а после асистира на Антъни Бовилие за 2:0. Но Канадците не се отказаха, като в третата част Коул Кофийлд и Ник Сузуки върнаха головете.

Така се стигна до овъртайм, а 2 минути и 26 секунди след неговото начало отново се намеси вездесъщият №8. Овечкин вкара, с което се превърна в несъмнения герой на мача - два гола и асистенция!

"Голът си е гол, независимо кога го вкарваш - заключи философски лидерът на домакините след края. - И няма значение кой го отбелязва. Това са плейофите, единственото важно нещо е резултатът. Тази вечер беше много трудно, те са физически много здрав отбор и имаше много сблъсъци. Така ще е..."

Вторият мач отново е във Вашингтон, който има домакинско предимство в серията до четири победи.

Други резултати от тази нощ:

Уинипег - Сейнт Луис 2:1 (2-0 в серията)

ЛА Кингс - Едмънтън 6:5 (1-0)

Далас - Колорадо 4:3 с овъртайм (1-1)./Dir.bg

CHF CHF 1 2.10508
GBP GBP 1 2.27758
RON RON 10 3.92926
TRY TRY 100 4.52106
USD USD 1 1.72168