Спорт 29.03.2021 12:04 Снимка: ДНЕС+
Отбор изгони футболисти, отказали да се ваксинират
Малдивският футболен клуб "Игълс" e освободил трима свои футболисти заради отказ да се ваксинират срещу COVID-19.
Вратарят Милан Йеловац, защитникът Мохамед Саед и халфът Джанкарло Лопес не искали да им бъде сложен препаратът на "АстраЗенека", осигурен за всички играчи и служите на клуба, и затова договорите им моментално били прекратени.
"Изкарах 3 месеца на Малдивите, с "Игълс" играхме и квалификации за AFC Cup, което е вторият най-силен клубен турнир в Азия. Всичко беше супер, но в един момент първенството беше спряно заради големия брой заразени. От клуба ни осигуриха ваксини "АстраЗенека", която не пожелах да ми бъде сложена. Още двама мои съотборници сториха същото и договорите ни бяха прекратени", каза черногорският страж, цитиран от bTV, след като заедно с другите двама футболисти напусна Малдивите.
В момента "Игълс" се намира на 5-о място в класирането на местната Премиер лига с актив от 11 точки, на 10 от водача "Мазия"./tribune.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:31 Парламентът реши: Директорът на НСлС вече няма да е и заместник-главен прокурор
- 17:29 КС реши: Противоконституционно е България да бъде в Съвета на Тръмп
- 17:26 7 души са задържани за 24 ч. по ЗМВР след акцията в район "Приморски"
- 17:23 Министър Стоянов и адмирал Уайкоф обсъдиха сигурността в Черно море и укрепването на Източния фланг
- 17:15 250 000 жертви: Доклад за банди за изнасилвания и бездействие на институциите, взриви Великобритания
- 17:13 Отново: Камион разкъса мантинела на "Струма" и се вряза в кола (ВИДЕО)
- 17:07 Министър Милошев: Директорът на НДК Андриана Татарова е отстранена от поста
- 16:59 Кремъл заплаши с правни действия, ако Великобритания продаде конфискувания руски петрол