Официално: УЕФА публикува пълната програма на Евро 2020

Спорт 18.06.2020 19:00 Снимка: ДНЕС+

Официално: УЕФА публикува пълната програма на Евро 2020

УЕФА публикува новата пълна програма на Евро 2020, което беше отложено с една година заради пандемията от коронавирус.

Шампионатът на Европа по футбол ще се проведе от 11 юни до 11 юли 2021 година в 12 града в Европа.

Група A (Рим/Баку): Турция, Италия, Уелс, Швейцария

Група B (Копенхаген/Санкт Петербург): Дания, Финландия, Белгия, Русия

Група C (Амстердам/Букурещ): Нидерландия, Украйна, Австрия, победител от плейоф

Група Д (Лондон/Глазгоу): Англия, Хърватия, победител от плейоф, Чехия

Група E (Билбао/Дъблин): Испания, Швеция, Полша, победител от плейофи

Група F (Мюнхен/Будапеща): Победител плейоф, Португалия, Франция, Германия

Групова фаза:

11 юни:

Група A: Турция - Италия (в Рим)

12 юни:
Група A: Уелс - Швейцария (Баку)
Група B: Дания - Финландия (Копенхаген)
Група B: Белгия - Русия (Санкт Петербург)

13 юни:
Група D: Англия - Хърватия (Лондон?)
Група C: Австрия - победител плейоф (Букурещ)
Група C: Нидерландия - Украйна (Амстердам)

14 юни:
Група D: победител плейоф - Чехия (Глазгоу)
Група E: Полша - победител плейоф (Дъблин)
Група E: Испания - Швеция (Билбао)

15 юни:
Група F: Победител плейоф - Португалия (Будапеща)
Група F: Франция - Германия (Мюнхен)

16 юни:
Група B: Финландия - Русия (Санкт Петербург)
Група A: Турция - Уелс (Баку)
Група A: Италия - Швейцария (Рим)

17 юни:
Група C: Украйна - победител плейоф (Букурещ)
Група B: Дания - Белгия (Копенхаген)
Група C: Нидерландия - Австрия (Амстердам)

18 юни:
Група E: Швеция - победител плейоф (Дъблин)
Група D: Хърватия - Чехия (Глазгоу)
Група D: Англия - победител плейоф (Лондон)

19 юни:
Група F: Победител плейоф - Франция (Будапеща)
Група F: Португалия - Германия (Мюнхен)
Група E: Испания - Полша (Билбао)

20 юни:
Група A: Италия - Уелс (Рим)
Група A: Швейцария - Турция (Баку)

21 юни:
Група C: Победител плейоф - Нидерландия (Амстердам)
Група C: Украйна - Австрия (Букурещ)
Група B: Русия - Дания (Копенхаген)
Група B: Финландия - Белгия (Санкт Петербург)

22 юни:
Група D: Чехия - Англия (Лондон)
Група D: Хърватия - победител плейоф (Глазгоу)

23 юни:
Група E: Победител плейоф - Испания (Билбао)
Група E: Швеция - Полша (Дъблин)
Група F: Германия - победител плейоф (Мюнхен)
Група F: Португалия - Франция (Будапеща)

24 и 25 юни - почивни дни

Финална фаза, осминафинали:

26 юни:
1: 2A - 2B (Амстердам)
2: 1A - 2C (Лондон)

27 юни:
3: 1C - 3D/E/F (Будапеща)
4: 1B - 3A/D/E/F (Билбао)

28 юни:
5: 2D - 2E (Копенхаген)
6: 1F - 3A/B/C (Букурещ)

29 юни:
7: 1D - 2F (Дъблин)
8: 1E - 3A/B/C/D (Глазгоу)

30 юни - 2 юли - почини дни

четвъртфинали:

2 юли:
Четвъртфинал 1: Победител мач 6 - победител мач 5 (Санкт Петербург)
Четвъртфинал 2: Победител мач 4 - победител мач 2 (Мюнхен)

3 юли:
Четвъртфинал 3: Победител мач 1 - победител мач 3 (Баку)
Четвъртфинал 4: Победител мача 8 - победител мача 7 (Рим)

4 и 5 юли - почивни дни

полуфинали:

6 юли:
Полуфинал 1: Победител четвъртфинал 1 - победител четвъртфинал 2 (Лондон)

7 юли:
Полуфинал 2: Победител четвъртфинал 4 - победител четвъртфинал 3 (Лондон)

8, 9, 10 - почивни дни

Финал: 11 юли в Лондон /tribune.bg
CHF CHF 1 1.83044
GBP GBP 1 2.17464
RON RON 10 4.03738
TRY TRY 10 2.51315
USD USD 1 1.72639