Никола Цолов ще стартира 15-и в двете състезания в Монако

Спорт 26.05.2023 16:22 Снимка: ДНЕС+

Българският пилот Никола Цолов даде осмо време  в своята квалификационна група преди двете състезания от Формула 3 в Монако и ще стартира по улиците на Монте Карло от осмата редица.

Никола бе в групата на нечетните състезателни номера, българинът кара с №9 през тази година, която бе втора на пистата. В нея нашият пилот няколко пъти се доближи до челото, но в решителния си тур в самия край на сесията изглежда настигна трафик във втория сектор и се прибра в бокса. До първата контрол той бе записал личното си най-добро време в квалификацията, но във втория сектор загуби над три секунди и в крайна сметка се отказа от обиколката.

Така той остана на осмото място и ще трябва да стартира двете състезания утре и в неделя от 15-о място. Българинът бе най-бърз от пилотите на АRT Grand Prix днес със своето време от 1:24.911. Кейлън Фредерик, който кара заедно с Никола във втората група постигна 1:25.888, а Грегоар Соси записа 1:25.456 в първата група.