Никола Цолов пак остана без точки в Австрия

Спорт 02.07.2023 17:17 Снимка: ДНЕС+

Никола Цолов остана далеч от зоната на точките в основното състезание от шестия кръг за сезон 2023 във Формула 3, след като финишира едва 19-ти на „Ред Бул Ринг“ в Австрия.

Българският пилот на ART Grand Prix направи добър старт на дългата надпревара в Щирия, печелейки две позиции, за да заеме 15-то място в края на първия от общо 26 тура. След това обаче темпото на българина спадна и той прекара почти цялата дистанция отбранявайки се от атаките на своите съперници.

Във финалните обиколки Българския лъв стабилизира своето темпо, но тогава попадна в едно сравнително дълго DRS влакче и му беше трудно да прогресира. В крайна сметка той финишира на 19-та позиция, като изкачването му се дължеше на проблеми за пилотите пред него.